Nemocnice v České Lípě obnovila vodoléčbu
Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler slavnostně otevřel pavilon vodolečby v nemocnici s poliklinikou v české Lípě a navštívil také plicní oddělení. Rozšiřují se tak procedury a pacienti, kteří potřebují vyšetřit kapacitu plic, již nemusejí kvůli zjištění diagnózy cestovat do Liberce nebo Ústí nad Labem.
Vodoléčbu modernizovala nemocnice během léta a do nákupu nového vybavení dala téměř půl milionu korun. Vyměnit se musela dlažba a obklady pocházející z doby před 30 lety, kdy nemocnice vznikla. Zchátraly také rozvody vody.
V opraveném oddělení, které se otevřelo ve středu, pacienti najdou nové podvodní masáže, perličkové koupele, šest nových přísadových koupelí a vířivou lázeň na nohy. Uzavřený bazén, kde se dalo i plavat, ale zůstane nadále mimo provoz, na jeho opravu nezbyly peníze. "Rekonstrukce bazénu by stála nejméně dva miliony korun," uvedla Pavlína Bílková, tisková mluví nemocnice.
V minulém roce provedli zdravotníci ve vodoléčbě 9750 procedur. Denně ji využilo 39 pacientů. Chodí na ni lidé po úrazech, po mozkových mrtvicích, lidé s problémy s páteří nebo klienti se špatným oběhovým systémem. Financování modernizace vodoléčby dotoval krajský úřad. Ten také přispěl zhruba jedním milionem na dovybavení plicního oddělení. "Nová diagnostika začne sloužit 1. září," upřesnila mluvčí.
Českolipská nemocnice patří kraji. Ročně zde lékaři hospitalizují na 20.000 pacientů.
Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
26.01.2023 | Zasedání krajského zastupitelstva se uskuteční v úterý 31. ledna od 14 hodin, na webu kraje ho můžete sledovat online
26.01.2023 | Světlé, tmavé, ležáky i speciály. Liberec je rájem pivovarů
26.01.2023 | Harrachové – vznešenost zavazuje. Začal 13. ročník projektu Po stopách šlechtických rodů
25.01.2023 | Liberecký soud hledá přísedící. Přihlásíte se i vy?
25.01.2023 | Boj s bolševníkem pokračuje. Kraj ho bude likvidovat na Železnobrodsku