Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Nizozemský veletrh cestovního ruchu v Utrechtu za účasti Libereckého kraje

Nizozemský veletrh cestovního ruchu v Utrechtu za účasti Libereckého kraje

[29864|b96c468ee222be45bd041d9a14525e92|5|public/kultura/snimek_1399_ot_058ce4f6e3.jpg]

03. 02. 2009
[id:7446|autor:Ing. Moravcová Iveta|email:iveta.moravcova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 589|mobil:|aktualizace:]

Ve dnech 13. 1. - 18. 1. 2009 se Liberecký kraj prezentoval na veletrhu cestovního ruchu Vakantiebeurs Utrecht v rámci expozice České republiky, kterou zajistila Centrála cestovního ruchu Czechtourism. Oblast Libereckého kraje byla prezentována i Sdružením Český ráj, Asociací Ještěd, městem Jablonec nad Nisou a regionem Krkonoše.                  

Veletrh Vakantiebeurs Utrecht patří k nejvýznamnějším veletrhům cestovního ruchu v Nizozemí. Partnerem letošního ročníku byla Sýrie. Veletrh navštívilo přes 140 000 návštěvníků během 6 dnů. Holanďanům patří ve statistikách návštěvnosti v Libereckém kraji 3. místo.

V letošním roce byla poprvé představena nová expozice České republiky. Expozice v sobě spojuje moderní prvky nové technologie jednalo se především o hudební kolonádu, i-bar a dotekovou plazma-obrazovku.

V úvodních dnech veletrhu převažovali mezi návštěvníky starší občané, kteří vyhledávali především tipy pro campingovou dovolenou. Liberecký kraj má speciálně pro tyto účely katalog kempů a bungalovů, který na tomto veletrhu zaznamenává největší úspěch. Mezi touto věkovou skupinou byl zaznamenán zájem o lehkou turistiku a  zájem o památky. O víkendu navštěvuje veletrh tradičně větší množství mladších lidí a rodin s dětmi. Velký zájem byl i o lyžování v LK – převážně v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou, Pec pod Sněžkou. Rodinám s dětmi byla doporučována dovolená v Českém ráji.  U této skupiny byl často zaznamenán dotaz na možnost pronajmutí si celého penzionu.

V nabídce propagačních materiálů na našem stánku nechyběly vedle Tipů na výlety v kraji a katalogů ubytování, zimních a letních map turistických regionů a kraje, také propagační materiály jednotlivých turistických regionů a měst a informace o webových turistických stránkách LK na portále www.liberecky-kraj.cz. Byla tak zajištěna komplexní informace o Libereckém kraji.

Ing. Moravcová Iveta
iveta.moravcova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 589