Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Noční oblohu nad Libercem rozzáří 1. prosince stovky horkovzdušných balónů

27. 11. 2009

 

Podvečer plný překvapení a romantiky. Právě takovou atmosféru slibuje Krajská pobočka VZP pro Liberecký kraj a její partner, Krajské nemocnice Liberec. Společně uspořádají v úterý 1. prosince od 17 hodin na libereckém náměstí Dr. E. Beneše Mikulášskou nadílku.

Akce v dalších dnech pokračuje 2. 12. v Jablonci n. N.. na hrázi přehrady , 3.12. v České Lípě na louce před Kauflandem a 4. 12. v Turnově  Na Lukách, vždy od 17.00 hodin.

Kromě andělů a čertů, kteří budou asistovat u rozdávání dárků, účastníky čeká skvělý zážitek. Pracovníci VZP budou zdarma dospělým účastníkům rozdávat různobarevné horkovzdušné balóny. K obloze se vznesou s vánočním přáním, které návštěvnici připojí k obalu každého balónu.

„Během jediné hodiny se z náměstí před libereckou radnicí vznese na pět set přání. Chceme noční oblohu nad Libercem pokrýt pohyblivým kobercem barevných hvězd. Nic podobného krajské město zatím neprožilo,“ říká specialista marketingu a komunikace liberecké pobočky VZP Stanislav Šetina.

Pořadatelé museli požádat o spolupráci státní podnik Řízení letového provozu. Hromadný start balónů by totiž mohl za jistých okolností ohrozit letecký provoz nad městem.

Dárky a také horkovzdušné balóny obdrží rodiče s dětmi, a ti si samozřejmě mohou přivést na pomoc babičky a dědečky. Práce s balónem a otevřeným ohněm je určena hlavně pro dospělou populaci. Na dětech už zůstane jen příjemný okamžik vypustit mohutný válec s teplým vzduchem a vánočním vzkazem k obloze. Pozvání mají rovněž všechny zamilované páry nebo jednotlivci. Podmínkou je, aby se jeden z účastníků prokázal průkazem pojištěnce VZP.