Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Nová fotokniha o Liberci má za sebou křest v obřadní síni radnice

Mgr. Langer Jiří

  • 11. 02. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7508|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová, pověřená mimo jiné vedení resortu cestovního ruchu Libereckého kraje společně s prezidentkou organizačního výboru MS v lyžování Kateřinou Neumannovou a primátorem města Jiřím Kittnerem pokřtili dnes v obřadní síni liberecké radnice novou fotografickou publikaci nazvanou Liberec. Autorem všech snímků, i ty fotografované z ptačí perspektivy z paluby letadla,  pořídil jihočeský fotograf Libor Sváček Ten podle svých slov, ač Jihočech z Českého Krumlova,  se nyní cítí napůl i Severočechem, jak se mu v Libereckém kraji zalíbilo.

„Přeji nové knize, aby si našla cestu ke čtenářům, aby je zaujala, třeba netradičními leteckými pohledy na město a okolní přírodu v našem kraji, a aby čtenáři knihy chtěli po prohlídce fotografií zavítat  do našeho kraje pod Ještědem a prohlédnout si město a okolí vlastníma očima,“ řekla Lidie Vajnerová.

Primátora potěšilo, že vychází další pěkná kniha o Liberci a Kateřina Neumannová si pochvalovala, že to je další dárek pro návštěvníky Liberce v době konání mistrovství světa.

„Obrazová publikace s doprovodným textem v sedmi jazycích slouží jako pozvánka na liberecký šampionát,“  připomněla Kateřina Neumannová.

Publikace obsahuje to nejlepší z Liberce a Liberecka a představuje město jako velmi atraktivní turistický cíl.

„Knihu doplňují přehledné letecké snímky celého Liberce a okolí. Každý Liberečák tu třeba na některé fotografii určitě najde dům, kde bydlí,“ poznamenal jeden z prvních čtenářů Pavel Smrž.

Křest v obřadní síni liberecké radnice moderoval populární jihočeský kulinářský mistr Petr Stupka, neboť knihu vydalo českobudějovické nakladatelství MCU jako svou již pátou krajskou publikaci.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky