Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Nová fotokniha o Liberci má za sebou křest v obřadní síni radnice

Nová fotokniha o Liberci  má  za sebou křest v obřadní síni radnice

[29986|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/krest_0cad67a984.jpg]

11. 02. 2009
[id:7508|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová, pověřená mimo jiné vedení resortu cestovního ruchu Libereckého kraje společně s prezidentkou organizačního výboru MS v lyžování Kateřinou Neumannovou a primátorem města Jiřím Kittnerem pokřtili dnes v obřadní síni liberecké radnice novou fotografickou publikaci nazvanou Liberec. Autorem všech snímků, i ty fotografované z ptačí perspektivy z paluby letadla,  pořídil jihočeský fotograf Libor Sváček Ten podle svých slov, ač Jihočech z Českého Krumlova,  se nyní cítí napůl i Severočechem, jak se mu v Libereckém kraji zalíbilo.

„Přeji nové knize, aby si našla cestu ke čtenářům, aby je zaujala, třeba netradičními leteckými pohledy na město a okolní přírodu v našem kraji, a aby čtenáři knihy chtěli po prohlídce fotografií zavítat  do našeho kraje pod Ještědem a prohlédnout si město a okolí vlastníma očima,“ řekla Lidie Vajnerová.

Primátora potěšilo, že vychází další pěkná kniha o Liberci a Kateřina Neumannová si pochvalovala, že to je další dárek pro návštěvníky Liberce v době konání mistrovství světa.

„Obrazová publikace s doprovodným textem v sedmi jazycích slouží jako pozvánka na liberecký šampionát,“  připomněla Kateřina Neumannová.

Publikace obsahuje to nejlepší z Liberce a Liberecka a představuje město jako velmi atraktivní turistický cíl.

„Knihu doplňují přehledné letecké snímky celého Liberce a okolí. Každý Liberečák tu třeba na některé fotografii určitě najde dům, kde bydlí,“ poznamenal jeden z prvních čtenářů Pavel Smrž.

Křest v obřadní síni liberecké radnice moderoval populární jihočeský kulinářský mistr Petr Stupka, neboť knihu vydalo českobudějovické nakladatelství MCU jako svou již pátou krajskou publikaci.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302