Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Nová letní scéna Lidových sadů nabídne koncerty, filmové večery i pohádky

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 15. 05. 2024 09:03
  • Kultura

Sdílet článek

První koncert, jímž je vystoupení písničkářky Lucie Redlové, se koná ve středu 15. května od 19.30 na zbrusu nové letní scéně, která vznikla v Dětském koutku v Lidových sadech v Liberci. Hřiště, které přes den slouží dětem, se večer promění v kulturní klub pod širým nebem. Na programu je celá řada hudebních koncertů, letní kino i několik divadelní představení. 

Historickou budovu Kulturního a společenského centra Lidové sady čeká rozsáhlá rekonstrukce, kvůli níž bude muset až do konce příštího roku uzavřít své brány veřejnosti.  Zoo Liberec, pod kterou kulturní středisko spadá, se rozhodla v produkci kulturních akcí nadále pokračovat a vybudovala alternativní letní scénu v areálu Dětského koutku.

V prostorách, které kdysi sloužily jako výběh pro kozy kamerunské, vyrostlo nové dřevěné pódium a hlediště s kapacitou až 200 osob.  Pódium, které stavěli pracovníci Lidových sadů svépomocí, vyšlo zoologickou zahradu přibližně na dvě stě tisíc korun.

Naší novou letní stage si můžete představit jako Experimentální studio pod širým nebem. Přes den tam budou probíhat programy pro děti a ve večerních hodinách se pak Dětský koutek promění v kulturní koutek pro dospělé. Připraveny máme nejenom hudební koncerty, ale i filmové večery nebo divadelní představení. Všechny akce budou open air a budeme hrát za každého počasí,“ řekl vedoucí Kulturního a společenského centra Lidové sady, Michal Kadlec.

K sezení budou návštěvníkům k dispozici pohodlné židle a po dobu konání akcí bude také otevřen kiosek a bistro v Dětském koutku.

V květnu v Dětském koutku vystoupí také šansoniérka Eva Candors, Robert Křesťan a Druhá tráva nebo kapela Nezmaři.  Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na portálu evstupenka.cz i přímo na vstupu do koutku, vždy hodinu před zahájením akce.

Jsem moc ráda, že se tým Lidových sadů snaží částečně nahradit výpadek kulturních akcí v prostorách Lidových sadů po dobu rekonstrukce. Po dohodě budou akce probíhat ve večerních hodinách na nově postaveném podiu v dětském koutku, ale také v Liebigově paláci či Naivním divadle. Bude tak udržena kontinuita kulturních programů a za rok a půl se potkáme v nově zrekonstruovaném hudebním Kulturně kreativním centru Lidové sady,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Právě do Liebigova paláce byl totiž již v lednu tohoto roku přesunut cyklus tradičních abonentních koncertů. V těchto prostorách bude pokračovat až do konce června a novou sezónu, která startuje v září 2024, pak zahájí v Naivním divadle Liberec.

TZ: Zoo Liberec

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky