Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Nové ředitele mají liberecká knihovna a galerie i turnovské muzeum

10. 09. 2020

Noví ředitelé povedou Oblastní galerii a Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci, stejně jako turnovské Muzeum Českého ráje. Vzešli z výběrových řízení a jejich jmenování do čela krajských příspěvkových organizací schválila rada kraje.

Jana Randáčka ve vedení Oblastní galerie nahradí od 1. listopadu 2020 Pavel Hlubuček, Vladimíru Jakouběovou nahradí k 1. lednu 2021 Jan Prostředník a namísto Blanky Konvalinkové bude od 1. dubna 2021 řídit Krajskou vědeckou knihovnu Dana Petrýdesová.

Jan Randáček odchází od 1. listopadu jako národní expert pro umělecké sbírky Evropského parlamentu. Vladimíra Jakouběová a Blanka Konvalinková rezignovaly na své funkce po úspěšných letech práce pro Muzeum Českého ráje v Turnově a Krajskou vědeckou knihovnu v Liberci a odcházejí na zasloužený odpočinek.

„Chci poděkovat oběma ředitelkám i panu řediteli za to, že skvěle vedli naše organizace. Za roky jejich působení zaznamenaly všechny výrazný posun. Oblastní galerie se přestěhovala do bývalé budovy Lázní a je dnes respektovanou galerií nejen u nás v kraji, ale daleko mimo něj. Krajská vědecká knihovna je vynikajícím způsobem vedená organizace, která následuje moderní trendy v knihovnictví a má skvělou pověst. Do Muzea Českého ráje nově přijíždějí lidé od nás i ze zahraničí do nové horolezecké expozice, ale také obdivovat mnoho let systematicky budovanou sbírku šperků a drahých kamenů,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Noví ředitelé to nebudou mít snadné. Nastupují do stabilizovaných organizací a Liberecký kraj očekává, že budou pokračovat ve stopách svých předchůdců, ale také, že je posunou zase o kus dál.

„Vím, že všichni odcházející ředitelé předají svým nástupcům i plány, které měli do budoucna a ti na nich budou dále pracovat. A jsem si jistá, že ze dne na den neopustí kulturní stánky, které řídili a mají k nim silné pouto. Těším se, že je budu potkávat i nadále na kulturních akcích v kraji,“ dodala Vinklátová.

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324