O Liberecký kraj byl na veletrhu v Drážďanech zájem, stánek praskal ve švech

13. 02. 2023

Svůj propagační program pro letošní rok zahájil Liberecký kraj. Prezentaci odstartoval na německém veletrhu cestovního ruchu Reisemesse Dresden, jenž se uskutečnil o víkendu od 27. do 29. ledna. Regionální stánek se u zahraničních turistů těšil velké návštěvnosti a především značnému zájmu o propagovaná místa.

Prezentace kraje v zahraničí je jedním hlavních cílů oddělení cestovního ruchu v letošním roce. Propagace začala pod záštitou agentury CzechTourism v saských Drážďanech na veletrhu Reisemesse Dresden, který návštěvníky lákal na program s řadou vystavovatelů z Německa i ze světa doplněný o trendy kempingu, karavaningu a aktivní dovolené.

Třídenní akce měla své zázemí na výstavišti v Drážďanech. Pro veletrh byly vyčleněny čtyři tematicky rozdělené haly. Prezentovaly se zde elektrokola, karavany a obytné vozy od těch prostých až po luxusní výrobky. Návštěvníkům se představovaly německé regiony a v rámci zahraničních hostů bylo možné se seznámit také s Libereckým krajem.

„Největším překvapením veletrhu byla nečekaně vysoká návštěvnost. Pochopitelně, pro potenciální návštěvníky ze Saska je náš kraj známou lokalitou. Mnozí k nám jezdili už před revolucí jako mladí nebo jako děti s rodiči či prarodiči. Jsme pro ně navíc blízko,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Po koronavirové pandemii, která ochromila oblast cestovního ruchu a s tím i pozastavila konání veškerých akcí po dobu dvou let, nebylo zpočátku jasné, co se bude dít dál. Počet zájemců o cestování byl však v letošním roce rekordní a drážďanské výstaviště jich hostilo přes třicet čtyři tisíc. U propagačního stánku Libereckého kraje se tvořily zástupy lidí od zahájení akce až do jejího konce. Zástupci kraje a jeho turistických destinací tak neustále poskytovali informace o stravovacích, ubytovacích i cestovních možnostech. Liberecký region by tak mohl v letošním roce očekávat silné zastoupení německých turistů.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz