Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

O titul Památka roku se uchází sousoší, nová střecha i márnice

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 04. 06. 2024 09:39
  • Kultura

Sdílet článek

Církevní památky, barokní sousoší, bývalá barokní textilní manufaktura adaptovaná na objekt k bydlení a raně klasicistní městský dům. To jsou stavby nominované do soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje. Vítěz získá nejen titul, ale i skleněnou plaketu a finanční dar ve výši sto tisíc korun.

„Úspěšné obnovy kulturních památek jsou vynikajícími příklady pro další majitele památkově chráněných objektů. Proto se snažíme na ně upozorňovat. Soutěž Památka roku je jednou z cest, jak to udělat,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V letošním ročníku svede před odbornou šestičlennou komisí souboj o titul Památka roku pět představitelů příkladných obnov kulturních památek. Jsou jimi renovace sousoší Panny Marie, svaté Barbory a svaté Máří Magdaleny na Masarykově náměstí v Jilemnici, bytový dům Azyl v Hrádku nad Nisou, třetí etapa výměny střešní krytiny na domě číslo 135 v novoborské Sloupské ulici, záchrana varhan v kostele Navštívení Panny Marie v Bozkově a druhá etapa obnovy márnice a havarijních částí kostela svatého Jakuba Většího v Letařovicích.

Zároveň je možné hlasovat o Cenu veřejnosti prostřednictvím hlasování na facebookovém profilu REGION LIBEREC, a to v termínu od 3. do 14. června. Více informací se nalézá na odkazu https://1url.cz/@pamatka_roku.

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky