Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Obec Křižany se 4. srpna přemění na dixielandový New Orleans

Mgr. Langer Jiří

  • 25. 07. 2012 16:24
  • Rozvoj

Sdílet článek

 

Po necelém měsíci od Křižanském Mejdanu hospodských kapel se v obci Křižany na Liberecku uskuteční 4. srpna od 13 hodin již 8. ročník jazzového festivalu Dixieland v Křižanech, nad kterým převzala záštitu náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová (SOS).

Přehlídka krajských a českých špičkových jazzových seskupení (Hot Club, Old Stars Liberec, Memory Jazz Band, Brass Band Rakovník, New Orleans Happy Five, Down Beat Dixieland Band), doplní i zahraniční kapely – polský South Silesian Brass Band a B B Band Dixieland Jazz Band ze Slovenska.

„Liberecký dixieland Old Stars se představí v nové sestavě pod vedením kapelníka, klarinetisty a saxofonisty Ády Štrejla, vrcholem budou obě zahraniční kapely, které festival uzavřou,“ zve za pořadatele Občanské sdružení Křižanský trpaslík Jan Zítko.

„Dixieland v Křižanech je dnes již významným pilířem místní i regionální kultury,“ poznamenala Lidie Vajnerová, která se akce osobně zúčastní od 14 hodin.

V rámci dixielandové přehlídky se už tradičně uskuteční od 9 hodin i trh regionálních výrobků a ukázky řemesel.

Po skončení programu bude pro návštěvníky opět vypraven autobus do Liberce. Odjezd je ve 22 hodin.  

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky