Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Ortopedie bude v Turnově i v Semilech

Mgr. Langer Jiří

  • 07. 01. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:7317|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

O osudu semilské ortopedie včera jednali v sídle Libereckého kraje hejtman LK Stanislav Eichler, radní pro zdravotnictví Pavel Novák, ředitel VZP Liberec Jiří Benedikt, zástupci liberecké, semilské a turnovské nemocnice a starosta Semil Jan Farský. Výsledkem je rozhodnutí,  že v semilské nemocnici ortopedie zůstává, ale v menším rozsahu než doposud. Velké operace se uskuteční v liberecké nemocnici, která  bude spolupracovat s nemocnicí turnovskou. Ta v  únoru otevře vlastní ortopedické oddělení a nabídne i rehabilitační lůžka.

“Ze Semil tak nezmizí možnost konzultace, nebo drobných zákroků,” uvedl ředitel krajské VZP Jiří Benedikt s tím, že turnovská Panochova nemocnice má již schválenou registraci a zajištěnou pětici lékařů ze Semil.

Podle ředitele Panochovy nemocnice Tomáše Slámy se nyní čeká na podrobné požadavky VZP nutné k podpisu smlouvy s pojišťovnou.

“Požádáme také Státní úřad pro kontrolu léčiv, aby se k nám ze Semil přesunula kostní banka,” doplnil ředitel.

V Semilech zůstanou na ortopedii dva lékaři, kteří budou provádět menší zákroky, takzvanou jednodenní ortopedii.

Mluvčí liberecké pobočky VZP Stanislav Šetina doplňuje: "Turnov splňuje všechny předpoklady k poskytování kvalitní péče, kterou musí pojišťovna pacientům zajišťovat."

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky