Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Ortopedie bude v Turnově i v Semilech

07. 01. 2009
[id:7317|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

O osudu semilské ortopedie včera jednali v sídle Libereckého kraje hejtman LK Stanislav Eichler, radní pro zdravotnictví Pavel Novák, ředitel VZP Liberec Jiří Benedikt, zástupci liberecké, semilské a turnovské nemocnice a starosta Semil Jan Farský. Výsledkem je rozhodnutí,  že v semilské nemocnici ortopedie zůstává, ale v menším rozsahu než doposud. Velké operace se uskuteční v liberecké nemocnici, která  bude spolupracovat s nemocnicí turnovskou. Ta v  únoru otevře vlastní ortopedické oddělení a nabídne i rehabilitační lůžka.

“Ze Semil tak nezmizí možnost konzultace, nebo drobných zákroků,” uvedl ředitel krajské VZP Jiří Benedikt s tím, že turnovská Panochova nemocnice má již schválenou registraci a zajištěnou pětici lékařů ze Semil.

Podle ředitele Panochovy nemocnice Tomáše Slámy se nyní čeká na podrobné požadavky VZP nutné k podpisu smlouvy s pojišťovnou.

“Požádáme také Státní úřad pro kontrolu léčiv, aby se k nám ze Semil přesunula kostní banka,” doplnil ředitel.

V Semilech zůstanou na ortopedii dva lékaři, kteří budou provádět menší zákroky, takzvanou jednodenní ortopedii.

Mluvčí liberecké pobočky VZP Stanislav Šetina doplňuje: "Turnov splňuje všechny předpoklady k poskytování kvalitní péče, kterou musí pojišťovna pacientům zajišťovat."

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302