Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Otevření DinoParku v liberecké Plaze se zúčastnila také náměstkyně Vajnerová

01. 02. 2012

Náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová (SOS) se včera zúčastnila slavnostního otevření nového DinoParku v Obchodním centru Plaza v Liberci. Unikátní zábavní a vzdělávací krytý DinoPark. je situován ve dvou patrech, umožní návštěvníkům prožít celý vývoj Země, a to od jejího vzniku až po moderní dobu. Otevření DinoParku si nenechal ujít ani ředitel Odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj ČR Aleš Hozdecký.

„Dinopark je unikátní v tom, že na rozdíl od čtyř parků, které jsou zatím v naší republice otevřeny je jediný v krytém prostředí a tím pádem otevřený po celý rok. Jsem ráda, že rozšíří řady unikátů, které v Libereckém kraji již máme, jako je například Ještěd nebo Zábavní centrum Babylon,“ řekla Lidie Vajnerová.  

První patro DinoParku umožní návštěvníkům prožít celý vývoj Země, a to od jejího vzniku až po moderní dobu. Oproti tomu druhé patro nabízí prostředí druhohor s mnoha druhy dinosaurů. Celkově návštěvníci uvidí více jak 50 pohyblivých i statických exponátů zakomponovaných do přírody druhohor. 

DinoPark je vybaven řadou technických vymožeností. Návštěvníci se mohou těšit na 4D panoramatický film Příběh mláděte, mohou se projít po skleněné lávce nad zálivem, prožít bouři druhohor s pravým deštěm nebo se opatrně projít v druhohorním lese plném laserových nástrah.

Největším modelem celé výstavy je osmnáctimetrový Diploducus, který se brodí v bahnitém jezeru. Nejzajímavějším exponátem je kostra Tyrannosaura rexe, která může být ovládána návštěvníky a umožní jim pozorovat svět jeho očima.

Informace o vstupném:

V týdnu - dospělí 130,- CZK, děti (3 do15 let) - 80,- Kč, rodina (2+2) – 300,- Kč

O víkendech - dospělí 150,- Kč, děti (3 do15 let) - 100,-Kč, rodina (2+2) – 400,- Kč.

Otevírací doba: 9:00 - 20:00

Příprava a stavba DinoParku trvala 8 měsíců. Park se rozkládá na ploše o rozloze 6 000 m2 a je jediným krytým DinoParkem z dosavadních otevřených, a to ze čtyř venkovních DinoParků v České republice a jednoho na Slovensku.   

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624