Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Parním vlakem se jede na Hejnickou pouť

Mgr. Langer Jiří

  • 24. 06. 2009 00:00

Sdílet článek

[id:8318|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Spolek Frýdlantské okresní dráhy (Spolek FOD) ve spolupráci s městem Hejnice připravil zejména pro rodiny s dětmi jízdu historického osobního vlaku, který bude tažen parní lokomotivou 310.0134 nazývanou „Kafemlejnek“. Parní vlak vyrazí na trať mezi Libercem a Hejnicemi v sobotu 4. července 2009 a to při příležitosti konání tradiční Hejnické pouti (viz www.mestohejnice.cz ). Odjezd vlaku z Liberce je stanoven na 8:45 a příjezd do Hejnic na v 9:51hod.

Parní vlak během dne dvakrát zavítá i do blízkého Frýdlantu. Odjezd vlaku z Frýdlantu směr Hejnice v 11:40 a 13:56 (podrobný jízdní řád viz 2 přiložené plakáty).

Spolek FOD také zpřístupní veřejnosti své železniční muzeum, které se nachází ve Frýdlantě v lokomotivní výtopně nedaleko nádraží. Muzeum bude otevřeno během prázdnin a v září každou sobotu od 9:00 do 16:00 (viz www.hermanicka.wz.cz).

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky