Svítíme žlutě! Největší veletrh škol a firem Educa Week Liberec trvá od 6. do 12. října. Program zaujme každého – rodiče i učitele, personalisty i manažery.
Pediatři se ve Cvikově sešli již podvacáté
- 15. 04. 2014 17:37
- Zdravotnictví
Jubilejní 20. Cvikovský pediatrický den, který pořádala Dětská léčebna respiračních nemocí ve Cvikově, se uskutečnil v závěru minulého týdne v sále cvikovského Multifunkčního kulturního centra Sever.
Na tuto akci se opět sjeli dětští lékaři z blízka i daleka, nejvzdálenější účastníci přijeli z Ústí nad Orlicí, z Prahy i z Rakovníka.
„Celkem přijelo 110 lékařů a 30 zdravotních sester,“ informoval ředitel Dětské léčebny Rudolf Focke.
V úvodní přednášce profesor Jan Janda z Dětské kliniky v Praze Motole zdůraznil význam omezení příjmu soli pro snižování krevního tlaku. Docent Jozef Hoza z kliniky Ke Karlovu uvedl přehled akutních situací v dětské revmatologii.
Druhou část programu opanovali neurochirurgové z Ústí nad Labem. Profesor Martin Sameš uvedl příklady využití mikrochirurgických technik při operativně mozkových nádorů. Následovala sdělení o poranění periferních nervů a o korekci arteriovenosních spojek u dětí.
Poslední část programu tvořily přednášky o léčení poruch srdečního rytmu. Celý program moderoval primář Josef Gut z českolipského dětského oddělení.
Organizačně a gastronomicky zajišťovali ke spokojenosti všech zúčastněných zaměstnanci Dětské léčebny.
Galerie
Další aktuality
Puntíkový den už pošesté opuntíkuje Česko na podporu lidí s lupénkou. Chystá i soutěž pro školy
- 08. 10. 2025
- Zdravotnictví
Krajští radní opět jednali se svými protějšky ze statutárního města Liberec
- 01. 10. 2025
- Doprava
- Kultura
- Majetek a investice
- Rozvoj
- Sociální
- Školství
- Zdravotnictví
- Životní prostředí