Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Pětadvacátý Malevil Cup vyhráli Martin Stošek a Stefanie Walter

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 05. 06. 2024 16:01
  • Školství

Sdílet článek

Déšť a bláto doprovázely jubilejní ročník Malevil Cupu, který má stejného vítěze jako v roce 2019, tedy Martina Stoška z celku Canyon Sidi. Na cílovou pásku 25. ročníku dorazil ruku v ruce se svým týmovým kolegou, Švýcarem Marcem Stutzmannem. Loňský vítěz, Němec Simon Stiebjahn, dojel třetí se ztrátou 7 minut.

Na start se postavila více než tisícovka závodníků ze 13 zemí, Malevil Cup tak znovu ukázal, že se jedná o vskutku mezinárodní podnik. „Hluboko se skláním před všemi, kteří se ráno postavili na start. Podmínky byly hodně daleko od ideálu. Největší dík ale patří mému týmu organizátorů a dobrovolníků, jsem na ně ohromně hrdý, že to tak skvěle všichni dali a večer se ještě bavili na koncertě. Parádní oslava 25. ročníku, klobouk dolů před všemi, díky,“  okomentoval závod ředitel Radek Patrák.

Vítěz nejprestižnější stokilomerové trasy Martin Stošek se na nepříjemné podmínky dobře připravil a během závodu je prý nevnímal. Zvítězil v čase 4:27 hod., což je o 20 minut pomaleji než vloni a dokonce 34 minut než v roce 2022, kdy se na Malevilu jelo o evropské tituly.

„Letos to byly fakt obtížné podmínky, od startu do cíle to bylo hodně mokré. Ani jsem nevnímal, kdy pršelo a kdy ne, protože to stříkalo pořád ze všech stran. Naštěstí nebyla moc zima, dobře jsem se oblékl, měl jsem i návleky na tretry a vestu, což byl dobrý tah,“ líčil v cíli Martin Stošek.

„I mně se to moc líbilo, počasí teda úplně pěkné nebylo. Ale vyhráli jsme, takže to všechno přebilo,“ smál se v cíli Švýcar Marc Stutzmann, který na Malevilu startoval podruhé, před dvěma roky zde na ME skončil na 6. místě. „To ale bylo vedro a sucho, o hodně rychlejší. Dnes byla nejtěžší ty úseky na loukách, bylo to podmáčené a vůbec to nejelo. Já jsem doufal, že bych mohl vyhrát, jsem moc rád, jak to dopadlo, tohle jsme ani neplánovali,“ nechal se slyšet dvaatřicetiletý Švýcar.

Závod žen byl jednoznačnou záležitostí dvaatřicetileté německé bikerky ve službách českého týmu Canyon Sidi Stefanie Walter, pro kterou to také nebyl první ročník v Lužických horách. Na ME před dvě roky skončila na 9. místě, letos si to v těžkých podmínkách vynahradila vítězstvím. Na trase strávila přesně o hodinu více než její týmoví kolegové Martin a Marc. 

Druhou pozici se ztrátou více než 17 minut vybojovala Janka Števková (SVK, Outsiters), a bronz brala loňská vítězka Aleksandra Andrzejewska (POL, Global Orbea). Nejlepší českou zástupkyní byla čtvrtá Aneta Hovorková (D2 Mont Merida). 

„Stefanie říkala, že se cítila mnohem líp než v Novém Městě, což je na jednu stranu škoda, ale na druhou stranu, Malevil je moje srdcovka, je závod kategorie C1, takže pro nás cenné vítězství,“ komentoval vítězství německé bikerky Kristián Hynek, manažer celku Canyon Sidi. „Měla konečně dobrej závod, jela už pár etapáků dvojic, kde byla silnější z dvojice a nemohla naplno ukázat svůj potenciál. Takže jsem moc spokojenej, dneska nám to vyšlo. Za 14 dní nás čeká Sella Ronda Hero a pak další závod SP, na který se nyní budeme soustředit,“ dodal Kristián.

Sedmdesátikilovou trasu vyhrál Němec Florian Anderle (Fujibikes) před Lukášem Bělkou (Eleven Head CST Cyklolive), mezi ženami zvítězila Markéta Baráková (Ski & Bike Centrum Radotín). 

Svou premiéru měla kategorie gravelu na 50 kilometrů a jako vítězové se zapsali Bernd Ruckdäschel z Německa a Anna Rydvalová.

TZ: Malevil Cup

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky