Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Po betlémech v Libereckém kraji provede 8. číslo zpravodaje Rodinám

06. 11. 2023

Liberecký kraj vydává nové číslo zpravodaje Rodinám, ve kterém čtenáři naleznou třeba rozhovor s ředitelkou Domu dětí a mládeže Větrník Martou Kultovou na téma děti a zájmové kroužky. Zájemci se také dozví, kam vyrazit za betlémy v době adventu.

„Zpravodaj vydáváme pravidelně. Je určen pro zájemce o rodinnou politiku. Lidé zde ale mohou nalézt také inspiraci na rodinný výlet po kraji, tentokrát po stopách betlémů v Libereckém kraji. Čtenáři se také podívají do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou nebo se dozví, jak vyrobit lampion. Za zmínku stojí také rubrika s názvem Náhradní rodinná péče, kde se představí projekt Mít domov a rodinu, samozřejmost, nebo vzácnost?,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Dětské centrum Liberec představuje nově poskytovanou sociální službu sociální rehabilitace, která pomáhá rodičům získat samostatnost a nezávislost v péči o děti. V každém čísle zpravodaje Rodinám nechybí ani informace z oblasti náhradní rodinné péče. Čtenáři si mohou vyzkoušet prostřednictvím kvízu, co vše ví či neví o pěstounství. Zpravodaj rovněž přináší pozvánku na 10. ročník benefiční akce Kašparovo nejen taškaření. Akci pořádá organizace Centrum Kašpar, která pomáhá lidem najít uplatnění na pracovním trhu.   

Zpravodaj vychází dvakrát ročně a je vydáván primárně v elektronické podobě (ke stažení: https://www.rodinalk.cz/zpravodaj-rodinam/93-liberecky-kraj-vydal-8-cislo-zpravodaje-rodinam). Tištěný zpravodaj je distribuován prostřednictvím sítě mateřských a rodinných center v Libereckém kraji (Síť pro rodinu a Asociace Comeniana).

Anna Vašková
odborný zaměstnanec
anna.vaskova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226308
Mobil: 739541516