Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Po betlémech v Libereckém kraji provede 8. číslo zpravodaje Rodinám

Anna Vašková

odborný zaměstnanec

  • 06. 11. 2023 14:47
  • Rozvoj
  • Sociální

Sdílet článek

Liberecký kraj vydává nové číslo zpravodaje Rodinám, ve kterém čtenáři naleznou třeba rozhovor s ředitelkou Domu dětí a mládeže Větrník Martou Kultovou na téma děti a zájmové kroužky. Zájemci se také dozví, kam vyrazit za betlémy v době adventu.

„Zpravodaj vydáváme pravidelně. Je určen pro zájemce o rodinnou politiku. Lidé zde ale mohou nalézt také inspiraci na rodinný výlet po kraji, tentokrát po stopách betlémů v Libereckém kraji. Čtenáři se také podívají do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou nebo se dozví, jak vyrobit lampion. Za zmínku stojí také rubrika s názvem Náhradní rodinná péče, kde se představí projekt Mít domov a rodinu, samozřejmost, nebo vzácnost?,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Dětské centrum Liberec představuje nově poskytovanou sociální službu sociální rehabilitace, která pomáhá rodičům získat samostatnost a nezávislost v péči o děti. V každém čísle zpravodaje Rodinám nechybí ani informace z oblasti náhradní rodinné péče. Čtenáři si mohou vyzkoušet prostřednictvím kvízu, co vše ví či neví o pěstounství. Zpravodaj rovněž přináší pozvánku na 10. ročník benefiční akce Kašparovo nejen taškaření. Akci pořádá organizace Centrum Kašpar, která pomáhá lidem najít uplatnění na pracovním trhu.   

Zpravodaj vychází dvakrát ročně a je vydáván primárně v elektronické podobě (ke stažení: https://www.rodinalk.cz/zpravodaj-rodinam/93-liberecky-kraj-vydal-8-cislo-zpravodaje-rodinam). Tištěný zpravodaj je distribuován prostřednictvím sítě mateřských a rodinných center v Libereckém kraji (Síť pro rodinu a Asociace Comeniana).

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky