Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Po koronavirové odmlce se hejtman Martin Půta opět vydal na cesty po kraji, tentokrát zavítal do Nového Boru

09. 06. 2021

Ve čtvrtek 3. června navštívil hejtman Martin Půta Nový Bor. Do sklářského města zavítal již potřetí v rámci Hejtmanského dne. Program byl opět pestrý a nehovořilo se pouze o sklu, ale například i o sociálních službách, které jsou na Novoborsku na velmi dobré úrovni. Hejtmana provázel celým programem starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Po přivítání na radnici a krátké diskuzi přijala delegace pozvání do prostorů Střední průmyslové školy sklářské, kde právě část studentů skládala některou ze svých ročníkových či maturitních zkoušek. V ateliérech se naskytla unikátní podívaná, jak vzniká skleněný tác či zátiší.

Hejtman navštívil i místní firmu Artifex, která zaměstnává na 70 zaměstnanců a věnuje se svařovacím technologiím či servisu strojů. Martin Půta si prohlédl i místní teplárnu, ateliér Wünsch a poobědval s výrobci skla z Novoborska.

Tématem návštěvy v Novém Boru však nebylo jen sklo, ale i sociální služby, proto se hejtman se starostou Dvořákem vypravili do sociálních služeb Rodina v centru či sociálního podniku Farní charity Česká Lípa, Provoz 13, kde se renovuje starý nábytek či se ze starého designuje nábytek nový.

Hejtman Martin Půta společně se starostou Jaromírem Dvořákem poté uctili památku hrdinů rumburské vzpoury a prošli místní hřbitov. Závěr Hejtmanského dne patřil tradičně setkání s občany, které se konalo v budově městského úřadu.

 

Mgr. Eva Říhová
odborný zaměstnanec pro externí komunikaci
eva.rihova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 770168322