Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Po zimní pauze budou pokračovat práce na silnici z Výpřeže do Světlé pod Ještědem. Řidiči tam mohou projet 

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 24. 03. 2023 09:02
  • Doprava

Sdílet článek

Na silnici z Výpřeže do Světlé pod Ještědem se vrátí stavaři. Od 3. dubna 2023 tam budou po zimní pauze pokračovat práce s částečným omezením provozu, a to až do 30. června letošního roku.

Na místě nebudou primárně řídit dopravu semafory, ale řidiči se budou orientovat zejména díky svislému dopravnímu značení. Světelné signalizační zařízení použijí stavaři pouze výjimečně v místě některých zatáček, a to po ukončení prací ve dne. Poslední fází bude pokládání asfaltu, vytváření krajnic a dopravního značení, a to od 1. do 25. července letošního roku. V té době bude silnice zcela uzavřena. 

„Druhá a zároveň poslední etapa rekonstrukce komunikace na Ještěd, z Výpřeže do Světlé pod Ještědem, bude stát bezmála 130 milionů korun, z toho zhruba 40 milionů žádá kraj z evropských fondů,“  dodal Jan Sviták, statutární náměstek pro resort dopravy. 

logo IROP a

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky