Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Pod Ještěd přijedou specialisté na výživu zvířat. Soutěžte a zkuste si jejich práci

19. 01. 2017

Liberecká zoologická zahrada se stane hostitelem výživářské konference Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Již 9. ročník Nutriční konference evropských ZOO se koná 26. – 29. ledna. Její organizaci podpořil i Liberecký kraj.

Konference v hostitelské liberecké Zoologické zahradě se zúčastní 130 delegátů ze zhruba dvaceti zemí. Zkušenosti a poznatky si zde budou předávat nejenom odborníci na výživu zvířat, ale i veterináři, kurátoři a chovatelé zvířat, studenti vysokých škol a mnozí další. Účastníci se zapojí také do workshopů.

Pro veřejnost bude v rámci této akce připraven bohatý doprovodný program složený z exkurze do zvířecí kuchyně či ochutnávky hmyzích specialit. Akce Za výživou do zoo aneb zvířecí kuchyně se uskuteční v sobotu 28. ledna. V sobotu si pro vás připravili v ZOO Liberec speciální exkurze do zázemí zvířecí kuchyně, kde se dozvíte, jak příprava jídel pro necelou tisícovku zvířat probíhá. Budete také moci zdarma ochutnat výborné hmyzí pokrmy a středisko ekologické výchovy Divizna v rámci svého divadelního představení představí dětem, co správně sypat ptáčkům do krmítek.

Program:
13.00 - Exkurze do zvířecí kuchyně I.
13.30 - Představení Ptáčci u krmítka
13.00 - Exkurze do zvířecí kuchyně II.
12.00 - 15.00 - Ochutnávka hmyzích specialit
12.00 - 15.00 - Ukázka krmných dávek a setkání s odborníky v pavilonu tropů

SOUTĚŽ

U příležitosti mezinárodní konference připravila ZOO Liberec, společně s Libereckým krajem, velkou soutěž pro veřejnost. Hlavní cena v hodnotě 5.000 korun je mimořádná! Stanete se na jeden den skutečným ošetřovatelem exotických zvířat v Zoologické zahradě Liberec! Naučíte se je ošetřovat, připravovat jim krmení a především se dozvíte mnoho zajímavostí z jejich „soukromého“ života a dostanete se k nim skutečně na dosah!

PRAVIDLA SOUTĚŽE

Po dobu tří týdnů před zahájením konference, vždy ve čtvrtek (12., 19. a 26. ledna 2017) najdete na webových stránkách Libereckého kraje www.kraj-lbc.cz jednu soutěžní otázku.

Na každou z otázek si připravte odpověď a po zveřejnění poslední otázky (26. 1.), pošlete správné odpovědi na všechny tři položené dotazy, v soukromé zprávě, na facebookových stránkách Libereckého kraje https://www.facebook.com/libereckraj/

Hlavní cenu – Den ošetřovatele v ZOO Liberec získá soutěžící, který jako první pošle správné odpovědi na položené otázky. Oceněni budou v soutěži, cenami od Libereckého kraje, ještě další dva úspěšní účastníci.

Sledujte facebook a webové stránky Libereckého kraje!

2.SOUTĚŽNÍ OTÁZKA

Kolik kilogramů masa týdně spořádají šelmy chované v Zoo Liberec?

Nápověda: Informaci se návštěvník dozví v dokumentu a výživě zvířat v zoo, který běží v pavilonu ZOO EXPO.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215