Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Pohoda i zážitky. K návštěvě kraje lákají turisty nová videa

18. 01. 2023

Nalákat k návštěvě regionu sportovce ale i milovníky odpočinku si klade za cíl série nových propagačních spotů Libereckého kraje. Mají dvě dějové linky: první z nich představuje pohodu ve všech turistických regionech, druhá série spotů ukazuje  pestrou paletu zimního vyžití od lyží, přes běžky, snowboardy a sáňky až po čím dál oblíbenější pěší výlety na sněhu.

„Stále hledáme nové cesty, jak zaujmout potenciální návštěvníky a nalákat je na zajímavosti v našem kraji. Prostřednictvím videí, která šíříme přes internet, a na sociálních sítích, sice dostanou lidé jen jakousi zkratku, ale snažíme se, aby ta ukázka vystihovala přitažlivost našeho kraje,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Za pohodou

Alespoň pohledem na monitor je možné prožít poklidnou plavbu po zasněženém Máchově jezeře,  nebo si vytvořit tradiční perličkovou ozdobu, které se vyrábí jen a pouze v Poniklé ve společnosti Rautis. Nemůže chybět také představení vánočních trhů v Liberci a České Lípě či adventní atmosféra na zámku v Zákupech.

Za zážitky

Druhá série spotů představuje pestrou paletu zimního vyžití od lyží, přes běžky, snowboardy a sáňky až po čím dál oblíbenější pěší výlety na sněhu. Milovníci klasického lyžování mohou navštívit například areál na Ještědu, nebo v Rokytnici nad Jizerou. Upravenou bílou stopu lze nalézt na magistrálách v Jizerských i Lužických horách. Rodiny s dětmi mohou navštívit přírodní sáňkařskou dráhu ve Smržovce. Na pěší turistiku i bez sněžnic je možné se vydat prakticky kdekoliv, lze doporučit například oblast Lužických hor – Panskou skálu či horu Luž.

Videa vytvořilo Videostudio PP z Jičína a k vidění jsou je na turistickém portále  www.liberecky-kraj.cz a na sociálních sítích  Facebook nebo Youtube Region Liberec, kde se budou postupně odtajňovat.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324