Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Poprvé v historii Libereckého kraje došlo k významnému setkání s prezidentem Saského zemského sněmu

Poprvé v historii Libereckého kraje došlo k významnému setkání s prezidentem  Saského zemského sněmu

[2243|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/tiskove/p1010002_d4e29535db.jpg]

26. 01. 2004
[id:1560|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Hejtman Libereckého kraje na české straně zkoordinoval setkání tří hejtmanů krajů sousedících se Saskem. Koncem minulého týdne se Pavel Pavlík společně s dalšími hejtmany Jiřím Šulcem a Josefem Pavlem vydali do Drážďan, kde je přijal prezident Saského zemského sněmu Erich Iltgen. „Když jsem v červnu loňského roku přijal v sídle našeho kraje předsedu Evropského výboru Saského zemského sněmu Petera Adlera a debatovali jsme na téma spolupráce Libereckého kraje a Svobodného státu Sasko, bylo mi předsedou tohoto výboru přislíbeno zprostředkování setkání s prezidentem Erichem Iltgenem. Oslovil jsem proto své kolegy ze sousedních krajů, abychom společně mohli vyjednávat pro nás tak velmi prioritní spolupráci se Saskem“, řekl hejtman Pavlík.

Ze společného jednání pro Liberecký kraj vyplynulo hned několik zásadních informací. Jednou z nich je, že prezidentem Saského zemského sněmu byla odsouhlasena politická vůle k podpisu deklarace o spolupráci mezi hejtmany krajů a politickou reprezentací Saska. Tato deklarace bude projednávána jak v zastupitelstvu našeho kraje, tak v saském parlamentu. „Jsem rád, že se mi také podařilo dojednat pracovní setkání dvou výborů. Na české straně to bude Výbor pro vnější vztahy a integraci do EU Zastupitelstva Libereckého kraje a na straně druhé Evropský výbor Saského zemského sněmu. Členové těchto výborů se budou rovněž společně zabývat stávající spoluprací mezi oběma samosprávnými celky a sejdou se na půdě našeho kraje do poloviny tohoto roku“, doplnil hejtman Pavlík. Při společné večeři se na závěr setkání dojednala návštěva prezidenta Ericha Iltgena v Libereckém kraji, který postupně navštíví i Ústecký a Karlovarský kraj.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320