Poslední rozloučení s historikem Smejkalem, nositelem Pocty hejtmana

10. 09. 2021

Poslední rozloučení s nositelem Pocty hejtmana, historikem Ladislavem Smejkalem, se uskuteční na českolipském hřbitově dnes, v pátek 10. září od 13 hodin.  Smejkal, jehož život byl po půlstoletí spjat s tamním Vlastivědným muzeem a galerií, zemřel ve věku nedožitých 75 let. Poctu hejtmana obdržel před třemi lety za celoživotní přínos v oblasti historie a regionálních dějin.

„Pan Smejkal byl ve svém oboru skutečnou osobností a pro popularizaci historie Českolipska vykonal mnoho dobrého. Jeho zásluhy nebudou nikdy zapomenuty," prohlásil hejtman Martin Půta.

Přes padesát let v českolipském muzeu Smejkal neúnavně připravoval výstavy, přednášky, zájezdy, psal články, knihy, pomáhal studentům, badatelům. „Pro každého si našel čas a vždy ochotně a pohotově odpovídal na všechny otázky, týkající se historie Českolipska. I poslední dny svého života věnoval svému milovanému kraji a dokončoval knihu, jež měla být i dárkem k jeho sedmdesátým pátým narozeninám, které by oslavil 30. září. Bylo nám ctí," uvedl ředitel Vlastivědného muzea a galerie Zdeněk Vitáček.

Na internetových stránkách Vlastivědného muzea a galerie je kondolenční kniha, kde lze vyjádřit vaši soustrast, zanechat vzkaz nebo zavzpomínat. Nalézá se na odkazu https://www.muzeumcl.cz/kondolencni-kniha.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz

Zadejte text