Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Pověřený šéf krajského zdravotnictví zjišťoval přímo v českolipské nemocnici její výsledky a plány

28. 01. 2015

Nikoli z liberecké kanceláře, ale tak jak slíbil, přímo v českolipské nemocnici prověřuje její fungování Marek Pieter, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro ekonomiku, investice, správu majetku, informatiku, který od listopadu zodpovídá dočasně i za oblast zdravotnictví. Dnes opět navštívil Nemocnici s poliklinikou Česká Lípa a jednal, za doprovodu Aleny Riegerové, vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu LK, s generálním ředitelem Jaroslavem Kratochvílem.

„S panem ředitelem jsme diskutovali o tom, jak vypadá výsledek hospodaření nemocnice, bavili jsme se o investicích v následujícím roce, řešíme společně například zdroj tepla, chladu a rozvodů, což je asi ta nejpodstatnější věc,“ uvedl náměstek Pieter. 

 

Kromě toho řešili i záměr na přemístění stanoviště Zdravotnické záchranné služby LK v rámci areálu českolipské nemocnice, do bývalé autodopravy, kterou si prohlédli. 

„Domluvili jsme se na projektové činnosti a to nejen této autodopravy, ale i rozvodů,“ potvrdil náměstek Pieter.

Jak doplnil, kraj nyní čeká na dokončení studie, která řekne, jaký zdroj tepla je pro budoucnost nemocnice nejvhodnější.

„Pokud nám bude matematicky a finančně vycházet, tak na základě toho stanovíme rozsah projektové činnosti, budeme chtít řešit celý komplex nemocnice, nastavíme etapy dle finanční situace, ale aby to byly jednotlivé celky. Myslím, že to bude jedna z těch cest, která přinese velké úspory v rámci provozu nemocnice,“ řekl Pieter.

 

Dokud bude zodpovídat za oblast krajského zdravotnictví, minimálně měsíc do zasedání dalšího krajského zastupitelstva, počítá s cestami do České Lípy i nadále.

„Počkáme, zda na konci února bude nominace na obsazení rezortu zdravotnictví taková, která projde hlasováním… Nicméně stále se věnuji zdravotnictví, protože mě tato oblast zajímá hlavně z pohledu investic. Jde o to, abychom péči o pacienty stále zlepšovali, posouvali dopředu. Samozřejmě řešíme i další věci jako jsou lůžka pro pacienty nebo smlouvy s pojišťovnami,“ zdůraznil Marek Pieter.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588