Pracovníci pečující o děti rodičů vybraných profesí obdrží od kraje nanomasky

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 15. 10. 2020 09:19
  • Covid-19

Celkem 8.425 nanomasek pro 337 zaměstnanců daruje kraj pracovníkům pečujících o děti rodičů vybraných profesí v době nouzového stavu. Ti od středy 14. října fungují na 13 školách v Libereckém kraji a starají se o děti ve věku od 3 do 13 let.

„Liberecký kraj sice není zřizovatelem těchto škol, ale vnímám za povinnost jim v současné nepříznivé situaci pomoci. Nesmírně si přístupu zaměstnanců vážím, a proto jsme na radě kraje schválili darovat jim více než 8.000 kusů nanomasek, které pomohou ochránit jejich zdraví,“ uvedl hejtman Martin Půta.

Seznam škol a počty nanomasek:

Název školy

Počet pracovníků = počet balení

Počty roušek

Základní škola, Česká Lípa, 28. října 2733, příspěvková organizace

375

Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola, Frýdlant, okres Liberec, příspěvková organizace

30

750

Základní škola Jablonec nad Nisou, Na Šumavě 43, příspěvková organizace

65

Mateřská škola Jablonec nad Nisou, Švédská 14, příspěvková organizace