Předseda Rady hospodářské a sociální dohody Libereckého kraje se setkal se zástupci odborů

21. 07. 2004
[id:2084|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

První setkání náměstka hejtmana pro ekonomiku a současně i nově zvoleného předsedy rady hospodářské a sociální dohody Karla Dolejšího s odbory se uskutečnilo tento týden v sídle Libereckého kraje. Nový předseda, který byl do své funkce jednohlasně zvolen v květnu tohoto roku na ustavujícím plenárním zasedání, si od tohoto setkání sliboval především seznámení se s odborovou strukturou v Libereckém kraji či problémy týkající se především lidských zdrojů.

Ze setkání, které probíhalo v přátelské atmosféře vyplynula nutnost urychlit zřízení Rady pro rozvoj lidských zdrojů, jejíž založení vyplývá z operačního programu rozvoje lidských zdrojů a dále pak užší spolupráce a informovanost v oblasti zaměstnanosti, dopravní infrastruktury či bydlení,“ řekl Karel Dolejší.

Rada hospodářské a sociální dohody kraje je společným dobrovolným dohodovacím a iniciativním orgánem odborů, zaměstnavatelů a  představitelů veřejné správy pro tripartitní vyjednávání s cílem dosáhnout shody v zásadních otázkách hospodářského a sociálního rozvoje. Cílem rady je především vytváření nových pracovních míst a podmínek k podnikání, rozvoj lidských zdrojů, jako například profesní příprava či celoživotní vzdělávání. Mezi další vytyčené cíle patří rozvoj kraje a podpora veřejných služeb - dopravní obslužnost, zdravotnictví, školství, sociální péče, péče o mládež, tělovýchovu a sport, kultura.

První jednání tripartity předseda svolá na přelom III/IV čtvrtletí tohoto roku.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz