Představitelé kraje navštívili českolipskou nemocnici.

[29585|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/spetlikova_zhorny_eichler_koucky_9c57f2c734.jpg]

22. 01. 2009
[id:7402|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman LK Stanislav Eichler a člen rady LK pro zdravotnictví MUDr. Pavel Novák  navštívili ve středu 21. 1. Nemocnici s Poliklinikou v České Lípě. Hosty na půdě krajské nemocnice přivítali generální ředitel NsP Marcel Zhorného, předseda stávající dozorčí rady NsP Karel Dolejší a  starostka města a členka dozorčí rady NsP Hana Moudrá.

V průběhu návštěvy hejtman a radní nejprve zavítali na oddělení rehabilitace a pak následovala  prohlídka některých medicínských pracovišť, například oddělení lůžek následné péče. Oba se v závěru návštěvy seznámili s provozem jednotek intenzivní péče, speciálně s novorozeneckou a chirurgickou JIP.

Oba představitelé kraje s vedením NsP hovořili rovněž o vizích do budoucna, problémech nezdravotnických provozů, které zajišťují chod nemocnice.

Liberecký kraj, vlastník 100 % akcií českolipské nemocnice, přispěje ještě letos na uskutečnění komplexní rekonstrukce hemodialyzačního střediska a nefrologické ambulance v NsP. Zastupitelé

schválili pro tento účel částku 20 mil. Kč.  Celková modernizace hemodialyzačního střediska, které se stará o léčbu pacientů s nemocnými ledvinami, je naprosto zásadní a neodkladná.

Poté hosté v doprovodu starostky Hany Moudré pokračovali v návštěvě České Lípy prohlídkou SportAreálu, na který při rozsáhlé rekonstrukci přispěl kraj částkou 10 mil. Kč, a návštěvou radnice, kde se hejtman sešel se členy Rady města v čele se starostkou a oběma místostarosty - Janem Stejskalem a Tomášem Vlčkem.