Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Přehled sociálních služeb budou mít zájemci poprvé v mobilu

Bc. Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 14. 12. 2016 14:12
  • Sociální

Sdílet článek

Informace o tom, kde najít v nejbližším okolí domov pro seniory nebo zařízení pro zdravotně postižené, anebo kam se obrátit, když člověk například potřebuje využít některou z terénních sociálních služeb, budou mít historicky vůbec poprvé zájemci ve svém mobilním telefonu. Mobilní aplikace je jedním z cílů projektu, nazvaného Podpora procesů střednědobého plánování, síťování a financování sociálních služeb v Libereckém kraji.

Na projekt získal Liberecký kraj od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR dotaci ve výši 9.242.984,37 Kč, přičemž celkové náklady činí 9.729.457,24 Kč. Rozdíl doplatí Liberecký kraj ze svého rozpočtu. Přijetí dotace z Operačního programu Zaměstnanost, prioritní osa 2 – Sociální začleňování a boj s chudobou, schválila Rada Libereckého kraje na jednom ze svých posledních zasedání.

„Je to jedna z cest, jak lidem říci, jaké sociální služby v Libereckém kraji máme. Projekt potrvá tři roky, což znamená, že by se aplikace měli zájemci dočkat nejpozději v roce 2019,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro sociální věci Pavel Svoboda. „Katalog sociálních služeb bude mít dvojí tvář. Jednou bude webový prohlížeč, druhou pak zmiňovaná mobilní aplikace. Každý tak bude mít přehled o sociálních službách u sebe v mobilu. Cílem projektu je také více vtáhnout obce do procesu plánování, neboť ony samy nejlépe vědí, jaké služby pro své občany potřebují,“ dodal.

Katalog sociálních služeb bude obsahovat také potřebné kontakty a sídlo organizace na mapě. V praxi by měla mobilní aplikace fungovat tak, že si zájemce nejprve vybere z nabízených variant konkrétní službu, kterou potřebuje, a dané území. Následně se mu na mobilu objeví nabídka služeb, které by mu mohly pomoci, a potřebné kontakty.

Součástí připravovaného projektu je také rozvoj krajského informačního systému pro správu základní sítě sociálních služeb. Obce si budou moci přes nový počítačový systém objednat konkrétní službu, která na jejich území momentálně chybí, například požádat o navýšení počtu lůžek v některém zařízení. „Tak projekt víc propojí obce i s poskytovateli služeb,“ doplnil náměstek Svoboda.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky