Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Přes 18 milionů korun rozdělí na dotacích odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 27. 03. 2019 00:00

Sdílet článek

I v letošním roce pokračuje Liberecký kraj ve vyhlašování dotačních programů. Peníze se dostanou ke všem, kteří o dotaci požádají a splní podmínky. Zastupitelé včera na svém jednání schválili na dotační programy odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu přerozdělení 18 milionů korun. Například na spolufinancování kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu zaměřených na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost či taneční umění půjde 2,5 milionu.

„Každým rokem narůstá počet žádostí na podporu různých kulturních akcí v kraji. Ne všechny zájemce jsme schopni uspokojit. Máme nastavená kritéria, na základě kterých jsou jednotlivé žádosti posuzovány,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na zachování a obnovu movitých a nemovitých kulturních památek a na stavebně historický průzkum je určeno více než 12,5 milionu korun. „Pomoc obnově památek v kraji považuji za jednu z priorit. Financovat rekonstrukci památky je velice náročné a výsledek slouží nejen majiteli, ale je to důležité také pro zachování odkazu budoucím generacím. Kvůli nezájmu či neschopnosti financovat rekonstrukci památky ze strany majitele už zanikla celá řada památek. Tomu chceme finanční podporou zabránit,“ doplnila radní Vinklátová.

Na rozvoj cestovního ruchu v regionu dá kraj přes 3 miliony korun. Účelem podpory je přispět k rozšíření turistické nabídky, tvorby a zavedení produktů cestovního ruchu na území Libereckého kraje a jeho turistických oblastí.

„Cestovní ruch je i v našem kraji důležitým ekonomickým odvětvím. Jeho význam bude čím dál patrnější. Dotačním programem na jeho podporu se snažíme pomoci vzniku nové nabídky pro turisty, tak i zlepšení služeb v této oblasti,“ uzavřela Vinklátová.

PROGRAM

                                              ČÁSTKA

7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji – 2019

2.503.120 Kč

7.2 Záchrana a obnova památek v Libereckém kraji

12.617.247 Kč

7.3 Stavebně historický průzkum

192.500 Kč

7.5 Poznáváme kulturu pro rok 2018/2019 – 2. pololetí školního roku a letní prázdniny

109.861 Kč

7.6 Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji 2019

3.240.000 Kč

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky