Přes tisíc lidí přišlo do sídla kraje

[14150|87815192212a494b1aa4cc852ced067a|5|public/vnejsi_vztahy/img_8386_dod_9387e9a69a.jpg]

01. 06. 2006
[id:3944|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj včera pořádal Den otevřených dveří sídla Libereckého kraje. Budovu navštívilo 1 137 lidí. Ti si nejenom prohlédli prostory sídla kraje a popovídali si s hejtmanem Petrem Skokanem a jeho náměstky, ale také si nenechali ujít především výhled ze 17. patra budovy, odkud je vidět na široké okolí. Multimediální sál jim nabídl prodejní výstavku předmětů vyrobených v ústavech sociální péče.

Rozhodli jsme se, že tentokrát uspořádáme i doprovodný program pro menší návštěvníky k jejich svátku Dne dětí. V přilehlém parku tak proběhl zábavný den s celou řadou atrakcí a odměn.  Děti měly možnost vyřádit se na nafukovacím hradu, skákací mouše, v sumo ringu či  na horolezecké stěně. Své dovednosti si také otestovaly  v ekologické výchově“, řekl hejtman kraje Petr Skokan.

Kromě toho se prezentovaly všem návštěvníkům s názornými ukázkami techniky a používanými technologiemi také složky Integrovaného záchranného systému (policisté, hasiči, zdravotnická záchranná služba, vojáci) a Městská policie Liberec. Ta také veřejnosti zpřístupní své nové moderní monitorovací pracoviště umístěné v budově úřadu.

Své dveře otevřela ve středu 31. května 2006 široké veřejnosti většina krajských úřadů  v ČR. Cílem akce bylo ukázat veřejnosti, že kraje a krajské úřady jsou moderními institucemi, které usilují o co největší vstřícnost a otevřenost vůči občanům. Po pěti letech své novodobé historie se staly plnohodnotným pilířem zastupitelské demokracie postavené na co největším podílu veřejnosti při rozhodovacích procesech.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz