PREZENTACE LIBERECKÉHO KRAJE v IC NA STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ

[25521|b96c468ee222be45bd041d9a14525e92|5|public/kultura/p4020022_57d3eadc99.jpg]

24. 04. 2008
[id:6382|autor:Ing. Moravcová Iveta|email:iveta.moravcova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 589|mobil:|aktualizace:]

Liberecký kraj zahájil dne 3.4.2008 tiskovou konferencí „Dny Libereckého kraje“ v Informačním centru na Staroměstském náměstí v Praze. Během 3-týdenní prezentace se v  prostorách infocentra vystřídali zástupci kraje, 4 turistických regionů (Krkonoše, Jizerské hory, Český ráj, Českolipsko) a zábavního Centra Babylon. Jejich společným cílem bylo přilákat do regionu domácí i zahraniční turisty, kteří zatím Liberecký kraj neznají, a přiblížit jim přírodní i architektonické bohatství, kterým oblast oplývá. Stranou nezůstaly ani informace o možnostech ubytování a aktivního odpočinku jako je pěší turistika, cykloturistika, zimní sporty a jiné.

Pro návštěvníky byly připraveny kvalitní prospekty, mapy a další informační materiály, které měly vzbudit zájem o region. Samozřejmostí byly materiály v jazykových mutacích pro zahraniční návštěvníky, kteří si Liberecký kraj vybírají často za cíl svých výletů díky výhodné dostupnosti.  Díky strategické pozici na Staroměstském náměstí se návštěvnost v informačním centru pohybovala kolem 150 – 200 návštěvníků za den, převážně ze zahraničí.

Nelze opomenout ale ani tuzemské návštěvníky, kteří prezentaci navštívili a odnášeli si informace a materiály o jednotlivých místech Libereckého kraje. Pro ně byla připravena i vědomostní soutěž s knižní výhrou o Libereckém kraji.

Vedle klasických propagačních materiálů a prezentací jednotlivých regionů byly návštěvníkům nabízeny i ochutnávky regionálních výrobků a různé doplňkové programy. Turisté měli možnost prohlédnout si výrobu a ukázky bižuterie a sklářské výroby, či si vyzkoušet exponáty z IQ Parku.

Ing. Moravcová Iveta
iveta.moravcova@kraj-lbc.cz