Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Při akci Víkend bez tolerance byli lapeni na Českodubsku tři podnapilí řidiči

Při akci Víkend bez tolerance byli lapeni na Českodubsku tři podnapilí řidiči

[28502|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/cs_pms_7aee85072c.jpg]

10. 11. 2008
[id:7143|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Přes 90 řidičů zkontrolovaly policejní hlídky při čtyřhodinové akci "Víkend bez tolerance" v noci na dnešek. Do kontrol, které se tentokrát zaměřily na oblast Českodubska, se zapojilo deset hlídek. Jen u tří řidičů odhalily testy alkohol v krvi.

„Jeden z nich usedl za volant s 1,16 promile alkoholu v krvi, a bude se proto zodpovídat z trestného činu,“ uvedl koordinátor BESIP v Libereckém kraji Jan Polák.

Do akce se zapojily dvě desítky policistů a každá z hlídek vystřídala v noci několik různých stanovišť. Mimo alkoholu se dalších devět kontrolovaných řidičů dopustilo přestupku. "Většinou jim chyběly doklady nebo měli auto ve špatném technickém stavu," prozradil koordinátor BESIP.

 Potěšitelné podle něho je, že žádný z řidičů nebyl přistižen bez pásů.

"Zdá se, že jsme se postupně naučili využívat zádržné systémy," poznamenal.

Víkend bez tolerance organizují policisté společně s pracovníky krajského úřadu, kteří pro řidiče připravili tiskoviny s informacemi o rizicích a vlivu alkoholu na řízení, informační tabulky s dobami odbourávání alkoholu z krve a také orientační alkotest. Společná akce se letos uskutečnila už pošesté.

"Do konce roku jsou naplánovány ještě dvě velké společné akce na Jablonecku a Českolipsku," dodal Polák.

Podobné kontroly jsou reakcí na nárůst počtu nehod zaviněných opilými řidiči. Loni zavinili v Libereckém kraji 413 dopravních nehod, což ve srovnání s rokem 2006 představovalo desetiprocentní nárůst. Od počátku letošního roku je situace o něco lepší. Do konce září řešili policisté 88 dopravních nehod, kde zjistili v krvi řidiče alkohol. Nejvíce těchto nehod bylo způsobeno o nedělích a sobotách, kdy jich bylo celkem 34, rizikovým dnem je i pátek, kdy jsme řešili 12 takových nehod. (s využitím čtk)

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302