Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 30. 11. 2022 12:39

Sdílet článek

Od brzkých ranních hodin 30. listopadu  zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru-Arnultovicích. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy.  Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná.

Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života. „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým.“

Generální ředitel HZS ČR Vladimír Vlček vyjádřil upřímnou soustrast rodině zemřelého hasiče i jeho kolegům. „Hasiči jsou jedna velká rodina a ztráta každého jednoho z nás je velmi bolestná. Chtěl bych připomenout celému národu zásluhy všech dobrovolných hasičů, kteří nasazují život dobrovolně, ve svém osobním volnu. Je mi to moc líto.“

Rodině dobrovolného hasiče, který při zásahu přišel o život, vyjadřuje hlubokou a upřímnou soustrast také Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. „Žádná slova nemohou dostatečně vyjádřit zármutek, který soucítíme. Rodině a pozůstalým zesnulého hasiče přejeme hodně sil,“ říká Jan Hadrbolec, ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

K tragické události se vyjádřil i hejtman Libereckého kraje Martin Půta. „Ztráta života je vždy smutná a bolestivá událost. Bohužel, dnes se taková stala, když ve snaze pomoci druhým zemřel dobrovolný hasič. Upřímnou soustrast rodině, blízkým a všem přátelům. Čest jeho památce.“

Za posledních deset let v České republice přišlo o život při zásazích u požárů celkem 6 dobrovolných a 3 profesionální hasiči.

TZ a foto: HZS LK

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky