Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Připojte se k celoevropskému dni bez aut 2009 a cestujte s IDOLem

18. 09. 2009
[id:8757|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Také letošní rok se 22. září uskuteční Evropský den bez aut, který je součástí Evropského týdne mobility. K těmto akcím pořádaným pod záštitou Evropské unie se připojuje stále více měst, obcí i občanů. Hlavním cílem je upozornit na narůstající automobilovou dopravu ve městech a pokusit se nalézt přijatelnější způsob dopravy osob, který nebude tolik znečišťovat naše životní prostředí.

„Myslím, že je velice důležité, že jsme se opět připojili k tomuto celoevropskému projektu a snažíme se  ochránit naší přírodu tím, že budeme více využívat právě veřejné hromadné dopravy,“ řekl Martin Sepp, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Pokud se i Vy hodláte připojit, využijte IDOLu a cestujte veřejnou hromadnou dopravou.

Liberecký kraj ve spolupráci s německým dopravním svazem ZVON a českými, polskými i německými dopravci vytvořil mezinárodní síťovou jízdenku LIBNET+, která má využití ve veřejné hromadné dopravě a to nejen na území Libereckého kraje, ale také v Německu a Polsku v okresech na území Euroregionu Nisa. S jízdenkou LIBNET+ můžete v Libereckém kraji cestovat v MHD, v příměstských autobusech, ve vlacích ČD či na lanové dráze ČD na Ještěd. Pořídit tuto jízdenku si můžete na různých místech a to v předprodejních kancelářích dopravců MHD a příměstských autobusových dopravců, či přímo v jejich autobusech, pokud jsou zapojeni v IDOLu. Jízdenky je možné zakoupit také na pokladnách a vlacích ČD. Tato jízdenka platí jeden den až do 04:00 hodin dne následujícího a využít ji může nejen jednotlivec, ale i až 5-ti členná skupina, která si pořídí verzi LIBNET5+.

„Tyto jízdenky se velice osvědčili. Využívají je občané z celého kraje a to nejen pro jejich cenovou výhodnost. Občané nemusí hledat parkovací místo pro svůj vůz, s jízdenkou mohou přestupovat na více dopravních prostředků a navíc platí také do Polska i Německa,“ uvedl Petr Prokeš, ředitel  KORID LK, spol.s.r.o..

Jízdenky LIBNET + se prodávají od roku 2004. Do července letošního roku jich bylo nejvíce prodáno Českými drahami a to 1016 jízdenek LIBNET+ a 969 jízdenek LIBNET5+ pro malé skupiny. Nárůst prodeje zaznamenal také DPML, který jízdenek LIBNET+ prodal 79 a jízdenek LIBNET5+67.

Neméně zajímavou jízdenkou je turistická jízdenka IDOL+. Tu lze zakoupit pouze na kartu opuscard nebo na rozšířenou Libereckou městskou kartu. Jízdenka IDOL+ je platná pouze na území Libereckého kraje.

Těm, kteří chtějí cestovat veřejnou dopravou nejen na výlet v den bez aut má IDOL spoustu dalších výhod a finančních bonusů. Stačí si jen pořídit personifikovanou kartu opuscard a začít naplno využívat výhod IDOLu. Pokud byste se rádi dozvěděli více informací, přijměte naše pozvání na prezentaci IDOLu, která se uskuteční v rámci „Týdne bezpečnosti“ 24. a 25. září 2009 v obchodním centru Glóbus v Liberci. Zde se dozvíte bližší informace o novinkách ve veřejné hromadné dopravě.

Více informací naleznete na www.iidol.cz  nebo na telefonním čísle 485 110 073.

 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302