Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Přírodovědná soutěž Zelená stezka – Zlatý list

03. 05. 2005
[id:2789|autor:Futerová Linda|email:linda.futerova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 030 320|aktualizace:]

Ve dnech 6. – 8. května 2005 pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s 36. Základní organizací Českého svazu ochránců přírody při Správě CHKO Jizerské hory krajské kolo již 33. ročníku celostátní soutěže pro talentované děti ze základních škol. Cílem víkendové akce, která se tentokrát uskuteční v Novém Městě pod Smrkem, bude porovnání znalostí a dovedností z oblasti ochrany přírody a péče o životní prostředí. Šestičlenné kolektivy zde budou soutěžit ve dvou kategoriích - mladší (1.- 6. třída) a starší (7.- 9. třída). Na soutěžní stezce v terénu budou připraveny úkoly z ekologie, ochrany přírody, geologie, zoologie, botaniky, meteorologie, lesnictví a myslivosti. Další body budou soutěžící kolektivy získávat za prezentaci své celoroční činnosti, která bude probíhat formou veřejné obhajoby před ostatními soutěžícími a členy poroty.

„Krajské kolo této soutěže pravidelně slouží k přátelskému setkávání kolektivů dětí a mládeže, které se ve volném čase zabývají ochranou přírody. Vítězná družstva v obou kategoriích budou reprezentovat Liberecký kraj v národním kole,“ dodal k akci náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika pověřený vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky.

Futerová Linda
linda.futerova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 030 320