Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Pro hejtmana a Radu LK jsou sociální věci a zdravotnictví prioritou

Pro hejtmana  a Radu LK  jsou sociální věci a zdravotnictví prioritou

[30064|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/dd_fd47f5171b.jpg]

13. 02. 2009
[id:7530|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Hejtman Stanislav Eichler se v úvodu týdne sešel s řediteli krajských příspěvkových organizací, které zajišťují sociální služby (8 domovů pro seniory, 10 domovů pro osoby se zdravotním postižením a  1x centrum intervenčních a psychosociálních služeb)ú. Jednání se zúčastnil člen Rady LK pro resort sociálních věci a menšin Pavel Petráček a Ludmila Šlechtová, vedoucí odboru sociálních věcí, bezpečnosti a národnostních menšin  KÚLK.

Hejtman v úvodu setkání uvedl, že jedním z hlavních úkolů nové politické reprezentace je zajistit pro Liberecký kraj dostatečné financování provozů sociálních zařízení. Péče o staré a nemocné lidi je podle něj vizitkou vyspělé společnosti.

Upozornil však také na to, že je třeba efektivně nakládat s finančními prostředky a hledat rezervy, aby se kvalita zařízení sociálních služeb v kraji stále držela na dobré úrovni.

Radní Pavel Petráček informoval o situaci tykající se státních dotací sociálních služeb v České republice. Stát sice po protestech krajů uvolnil z rozpočtu dalších 1,5 miliardy korun, není však dosud známa částka směřující do Libereckého kraje. Přesto podle něj budou zřejmě chybět v rozpočtech jednotlivých zařízení poměrně velké částky, které bude muset kraj nějakým způsobem získat.

Připomněl také, že již navštívil většinu krajských zařízení  sociálních  služeb,  a až navštíví všechny,  bude následovat  vypracování závěrečné zprávy,  s jejímiž výsledky  budou ředitelé seznámeni.

Vedoucí odboru Ludmila Šlechtová připomněla, že poprvé v historii existence krajských úřadů navštívil hejtman  pracovní poradu ředitelů příspěvkových organizací spravovaných resortem sociálních věcí a menšin LK, čehož si ředitelé velmi cení.

Jednání se zúčastnili ředitelé: Hana Peldová  - Jedličkův ústav Liberec,  Ivo Brát  - Centrum intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje Liberec, Jiří Bezouška - Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, Petra Bröcklová  - Domov pro osoby se zdravotním postižením Mařenice,  Pavel Kos - Domov Sluneční dvůr Jestřebí, Ilona Hummelová - Denní a pobytové sociální služby Česká Lípa,  Marie Vojtíšková  - Služby sociální péče TEREZA Benešov u Semil, Zdeněk Vlk - Domov důchodců Sloup v Čechách.,  Olga Marešová - Domov důchodců Rokytnice nad Jizerou, Dagmar Křížová - Domov důchodců Jablonecké Paseky, Josef Růta - Domov důchodců Velké Hamry, Miloslav Vodrážka - Domov pro seniory Vratislavice nad Nisou, Alan Maria Uhura - Domov důchodců Jindřichovice pod Smrkem, Radim Pochop - Domov důchodců Český Dub, Ilona Holková - Domov seniorů Liberec - Františkov, Ivana Glaserová - APOSS Liberec, Pavel Chroust - Domov Raspenava a Irena Ryplová - Domov a Centrum aktivity Hodkovice nad Mohelkou.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302