Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Projekt NadoTECH pokračoval v Novém Boru i s roadshow

15. 05. 2012

 

Druhý den projektu Libereckého kraje nazvaný NadoTECH, který si klade za cíl vzbudit zájem o studium technických oborů na středních školách a učilištích, pokračoval v závěru minulého týdne v Novém Boru. 

Děti ze sedmých a osmých tříd vybraných základních škol Libereckého kraje přijely autobusy do Nového Boru, aby se zde v rámci dopoledního programu podívaly do Střední umělecko průmyslové školy sklářské. Akce se zúčastnili náměstek hejtmana LK pro školství Radek Cikl, zástupkyně ředitelky DD ve Velkých Hamrech Lenka Kadlecová (oba ČSSD) a ředitelka školy Ilona Jindrová

„Zájemci o studium získali všeobecné informace o škole a oborech, o historii sklářství a vývoji tohoto průmyslového oboru až po současnost, prohlédli si učebny a navštívily sklářskou huť, kde byly zasvěceny do procesu foukání skla,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství Radek Cikl.

V ateliérech školy byly k vidění ukázky zpracování skla, jeho malování apod.

V pravé poledne se žáci přesunuli na malebné novoborské náměstí, kde, stejně jako v Jablonci nad Nisou, pokračoval program odpolední roadshow. Děti soutěžily ve sklářské štafetě, vyzkoušely si malování skla, tvorbu skleněné mozaiky či navíjení na sklářskou píšťalu. Škola totiž disponuje mobilní sklářskou hutí, která byla na náměstí přivezena. Organizátoři akce doufají, že tímto vzbudí v dětech zájem o studium sklářských oborů.

„Liberecký kraj je průmyslovým regionem a průmysl nutně potřebuje kvalifikované lidi. Právě nedostatek řemeslníků a technicky vzdělaných odborníků začíná být jedním z limitujících faktorů rozvoje průmyslových podniků v Libereckém kraji i v celé České republice.“ prohlásil náměstek hejtmana.

Další pokračování projektu bude v Liberci 23. května.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588