Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Projekt NadoTECH začal v Železném Brodě a v Jablonci nad Nisou

02. 05. 2012

 

Projekt Libereckého kraje nazvaný NadoTECH, který si klade za cíl vzbudit zájem o studium technických oborů na středních školách a učilištích, odstartoval 26. dubna v Železném Brodě a v Jablonci nad Nisou.

Zahájení projektu se slavnostně zahájili náměstek hejtmana LK pro školství Radek Cikl (ČSSD) a vedoucí Odboru školství KÚ LK Jiřina Princová v Železném Brodě, kde má sklářské dílny první z prezentovaných škol - Střední škola řemesel a služeb Jablonec nad Nisou.

„Cílovou skupinou byly tentokrát děti 7. a 8. tříd vybraných devíti základních škol kraje, které si tak mohly vyzkoušet různé techniky zpracování skla, jako například foukání technického skla, hutního skla ve sklářské huti SUPŠ sklářské v Železném Brodě a navštívily firmu DETESK, kde je čekala exkurze do ruční i strojové výroby skla a prohlédly si expozici výrobků,“ uvedl náměstek hejtmana. Před polednem se děti přesunuly do Jablonce nad Nisou, kde krátce po dvanácté hodině začala na Mírovém náměstí před radnicí odpolední část programu. K vidění zde byly další ukázky prací, jako je třeba výroba kovové bižuterie a výroba skleněných figurek, barmanská show a soutěže pro děti. Stánek zde měl také  iQ park Liberec.

„I v dnešní době stále platí, že řemeslo má zlaté dno a šikovných řemeslníků je méně a méně. Ale uvědomte si, že není ostuda pracovat rukama, a když budete nejen šikovní, ale i chytří, a budete se učit, máte možnost pracovat na vedoucích místech a řídit například výrobu či se můžete za prací dostat do zahraničí.“ povzbudil děti náměstek Cikl. 

Příští roadshow kampaně NadoTECH se bude konat 10. května v Novém Boru. 

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588