Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Projekt PLNÁ URNA startuje. Jeho cílem je zvýšit volební účast

19. 08. 2021

Cílem projektu PLNÁ URNA je nestranně zvýšit volební účast občanů Libereckého kraje při říjnových volbách a napomoci tak rozvoji občanské společnosti.  Záměr s tímto názvem získal podporu kraje a osobní záštitu jeho hejtmana – lze očekávat, že volební účast v obcích Libereckého kraje stoupne nad republikový průměr, vzroste tím i počet mandátů pro kraj. Projekt připravil spolek RADOSTI z Kacanov.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta k záměru uvedl: „Tento projekt jsem podpořil zejména proto, že zájem o volby a účast na nich by měla být přirozenou součástí našeho života. Svobodné volby ani demokracie stále nejsou v mnoha zemích samozřejmostí. My možnost zvolit si svého veřejného zástupce máme, važme si jí a naše občanské právo užívejme s rozumem.“

Spolek RADOSTI už dvakrát úspěšně podpořil aktivní zapojení obyvatel do veřejného života. Poprvé při turnovských komunálních volbách v roce 2018, podruhé při krajských volbách r. 2020 v 37 obcích z turnovského správního obvodu.

Tentokrát se projekt týká všech 215 obcí Libereckého kraje, kde byla při parlamentních volbách v r. 2017 volební účast pod celostátním průměrem. S cílem nestranně zvýšit volební účast voličů v Libereckém kraji od prvovoličů po seniory připravil spolek RADOSTI audiovizuální prezentace pro 50 gymnázií a středních škol s maturitou, pro 46 pobytových zařízení pro seniory, články pro 96 lokálních periodik, vydávaných v obcích a městech Libereckého kraje. Připraveny jsou také besedy pro veřejnost, informace na webu projektu i na sociálních sítích. Všechny obce a města Libereckého kraje mohou snadno s projektem PLNÁ URNA spolupracovat – zvýšením volební účasti svých voličů tak mohou podpořit aktivní přístup k veřejnému životu a zejména pomoci rozmnožit počet poslaneckých mandátů, které Liberecký kraj v říjnových volbách získá.

Tisková zpráva: Radosti z. s.; www.plnaurna.cz

Mgr. Andrea Fulková
vedoucí oddělení tiskového a vnějších vztahů
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549

Zadejte text

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce