Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

První letošní PechaKucha Night Liberec nastíní vize budoucnosti 

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 19. 02. 2024 13:03
  • Rozvoj

Sdílet článek

Je budoucnost technologická? A jakou roli v tom hraje člověk? Otázky, nad nimiž se v úterý 12. března od 19:30 zamyslí hosté v pořadí třinácté liberecké PechaKucha Night. Noc tlachů, jak zní doslovný překlad japonského názvu, se vrací na pódium Kulturního centra Vratislavice 101010, kde lze rovněž v online předprodeji zakoupit vstupenky

Paleta témat bude pestrá. Od vzdělávání přes průmysl a energetiku až po neziskový sektor. Od archeologie přes umělou inteligenci až k prvnímu lidskému výsadku na planetu Mars. Stranou nezůstane již tradičně umění a architektura, objeví se i téma stravování a dlouhověkosti. Z těchto střípků poskládá liberecká PechaKucha Night mozaiku budoucnosti. Prošpikované technologiemi, avšak věřme, že stále v rukou člověka. 

Mezi hosty, kteří si s technologiemi tykají, patří dvojice z prestižního výběru Forbes 30 pod 30. Archeoložka a popularizátorka umělé inteligence Sara Polak sní o tom, že pomocí poznání prastarých civilizací nastíní fungování nově zformované lidské civilizace na planetě Mars. Filip Maleňák mezi přáteli platí za vizionáře a nezdolného optimistu. Při studiu biomedicíny vymyslel aplikaci Záchranka, kterou dnes využívají záchranáři v České republice, Rakousku, Maďarsku a na slovenských horách. Efektivně díky ní získávají důležitá data nejen o poloze, ale i o zdravotním stavu lidí v nouzi.  

Liberecký kraj na pódiu reprezentují lídři dvou oceňovaných firem, Miloslav Masopust z nanotechnologického Elmarca a Miroslav Krejčík z rodinného inovativního podniku MSV Systems. Z jiného úhlu se do budoucnosti podívá Eva Dušková, která aktuálně na volné noze pomáhá školám v regionu nastavit metodiky práce s nadanými dětmi. Věří, že bez systematické podpory nadaných dětí jen těžko vybudujeme zdravější a udržitelnější společnost. Na dlouhověkost si účastníci posvítí s nutriční terapeutkou Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Terezou Vágnerovou, palčivé aktuální téma energetiky z rukávu vytáhne Michal Svoboda, a to není zdaleka vše. Kompletní seznam dvanácti hostů se nalézá na webu 1012plus

PechaKucha Night v Liberci již tradičně pořádají Agentura regionálního rozvoje, spolek PechaKucha Night Liberec a Liberecký kraj. „Za poslední dva roky pevně zakotvila v libereckém kulturním prostoru a funguje jako výkladní skříň kreativních a inovativních firem, spolků a jednotlivců. Srdečně tímto zvu na její třináctý díl v úterý 12. března do vratislavických Desítek,“ uzavřel Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. 

 

EU MŠMT LK

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky