Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Prvním miminkům roku 2016 věnoval hejtman řetízky s kozorohem

02. 01. 2016

Zlatý řetízek s přívěškem znamení kozoroha věnoval v sobotu 2. ledna 2016 prvorozené dívce a prvorozenému chlapci letošního roku v Libereckém kraji, hejtman Martin Půta. Obě miminka shodou okolností přišla na svět v jablonecké nemocnici, kde také lékaři pomohli na svět prvním dvojčatům roku v kraji.

„Každý příchod miminka na svět je něco mimořádného a proto jim oběma přeji hodně štěstí a zdraví do života,“ přeje novorozencům hejtman Martin Půta.

Vůbec prvním narozeným dítětem roku 2016 se stala Dominika Stará, která přišla na svět 1. ledna v 1.17 hodin, měřila 46 centimetrů a vážila 3,05 kilogramů. „Vůbec nás nenapadlo, že s časem narození po jedné hodině bychom mohli mít první miminko v Jablonci, natož v celém kraji,“ podivovali se rodiče malé Dominiky, na kterou se těšil i jejím o tři roky starší bratr Kuba. „Mám pro sestřičku připravený velký dárek,“ prozradil.

V jablonecké porodnici se v první den nového roku narodil i první chlapec Libereckého kraje, Lukáš Skála. Na svět přišel v 5 hodin a 51 minut a rovněž se stal v rodině Skálových druhým potomkem. Lukáš po narození vážil 3,45 kg a měřil 50 cm a doma se na něj těší jeho pětiletý bratr Matyáš.

Rodiny prvorozeného chlapce a prvorozené dívky, tedy Dominiky a Lukáše, dostaly od Libereckého kraj mimo jiné dárkovou tašku plnou potřeb pro miminko a pleny. Na účet také obdrží finanční příspěvek ve výši 5 tisíc korun. 

Před devátou hodinou ranní se 1. ledna 2016 narodila opět v Jablonci nad Nisou také první dvojčata letošního roku. Chlapci dostali jméno Adrian a Dominik. Váží 2,305 a 2,201 kg a oba měří 46 cm. 

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 732765215