Putovní výstavu Otisky EU v Libereckém kraji hostí muzeum ve Stráži pod Ralskem

07. 11. 2022

Otisky EU v Libereckém kraji. tak se jmenuje putovní výstava, která je nyní více než měsíc k vidění v Muzeu architekta R. Bitzana ​ve Stráži pod Ralskem. Představuje úspěšné projekty v kraji, které se podařilo uskutečnit s přispěním Evropské unie. Vstup na prohlídku je zdarma, k vidění bude do konce roku.

Výstavu připravil Sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje a již přes rok ji představuje ve městech a obcích zdejšího regionu. Deset stojanů prezentuje projekty z různých odvětví, například ze zdravotnictví, školství, bezpečnosti nebo dopravy.

„Výstava úspěšných projektů, které podpořily fondy EU v období 2014–2019, má za cíl představit, co potřebného a zajímavého se uskutečnilo. Ambicí je také inspirovat další potenciální realizátory projektů ke skvělým nápadům, které náš kraj budou dále rozvíjet,“ doplnil Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Pokud  projeví některé obce či města o výstavu také zájem, mohou získat bližší informace zde. Stojany je také možné po předchozí domluvě aktualizovat a doplnit o městy či obcemi vybrané projekty. Fotografie nebo aktuální informace nejen o výstavě jsou i na Facebooku.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz