Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Rada kraje jmenovala nového jednatele společnost KORID LK

21. 10. 2015

Koordinátor veřejné dopravy Libereckého kraje společnost KORID LK, spol. s r.o. bude mít od 1. listopadu 2015 nového jednatele. Rada kraje na svém jednání 20. října do funkce jmenovala Pavla Blažka. Na této pozici vystřídá Stanislavu Jakešovou, která na vlastní žádost ve vedení společnosti končí k 31. říjnu.

Do výběrového řízení na obsazení jednatele se přihlásili tři uchazeči. Po prostudování předložených materiálů a na základě osobních pohovorů a požadavků výběrová komise doporučila radě kraje do této funkce jmenovat Ing. Pavla Blažka. Nejbližším úkolem je dokončení aktualizace Plánu dopravní obslužnosti Libereckého kraje," přibližuje své záměry nově jmenovaný jednatel. Nejvýznamnějším cílem společnosti KORID LK v následujících letech bude zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje autobusy i vlaky, a to formou výběrových řízení v návaznosti na skončení platnosti smluv stávajících. Zásadní je také zlepšení spolehlivosti přestupních vazeb mezi vlaky a autobusy postupným zahájením činnosti krajského dopravního dispečinku již v průběhu příštího roku," zdůrazňuje Pavel Blažek a věří, že v dalším období se společnosti KORID LK podaří ještě více prohloubit spolupráci s městy a obcemi při rozvíjení společného systému veřejné dopravy.

„Společnost KORID LK čeká v příštím roce mnoho úkolů. Je třeba dokončit řadu rozpracovaných projektů. Pan Blažek je odborníkem, který už několik let spolupracuje na dopravní obslužnosti Libereckého kraje a svými pracovními zkušenostmi a nasazením přesvědčil výběrovou komisi, nyní jej do funkce jednatele jmenovala rada kraje,“ doplnil radní pro dopravu Vladimír Mastník.

Bc. Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624