Rada kraje jmenovala ředitele středních škol

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 16. 05. 2018 00:00
  • Školství

Rada kraje dne 15. května 2018 jmenovala 15 ředitelů středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Jmenování předcházela konkurzní řízení, o jejichž vyhlášení rozhodla rada kraje na počátku února tohoto roku. Většina stávajících ředitelů svou pozici obhájila. Na některých školách dojde ke změně. Od 1. srpna 2018 nastoupí noví ředitelé, aby se mohli připravit na zahájení dalšího školního roku.

Novým ředitelem Gymnázia a Střední odborné školy Jilemnice se stal Mgr. Daniel Martinek, LL.M., který nahradí dosavadního ředitele Václava Hartmanna odcházejícího do důchodu. Martinek dosud působil v této škole na pozici zástupce ředitele. Obdobná situace nastala na Střední škole Lomnice nad Popelkou, kde dosavadního ředitele Lubomíra Charouska ve vedení školy nahradí Mgr. Václav Šimůnek, taktéž stávající zástupce ředitele. Ke změně dojde také na Střední průmyslové škole textilní Liberec, do jejíhož čela byla jmenována Ing. Jana Kočí.

„Jednalo se o první část konkurzních řízení v návaznosti na končící šestileté funkční období ředitelů dle školského zákona. Rada kraje bude na příštích zasedáních rozhodovat o jmenování dalších 16 ředitelů. Bude se jednat především o změnu ve vedení školských zařízení, jako jsou základní školy, dětské domovy a pedagogicko-psychologické poradny,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Petr Tulpa.

Přehled jmenovaných ředitelů:

Ředitel jmenovaný k 1. 8. 2018

Gymnázium, Jablonec nad Nisou, U Balvanu 16, příspěvková organizace

Mgr. Jiří Kozlovský

Gymnázium, Tanvald, Školní 305, příspěvková organizace

Mgr. František Brus

Gymnázium Ivana Olbrachta, Semily, Nad Špejcharem 574, příspěvková organizace

PhDr. Jindřich Vojta

Gymnázium, Turnov, Jana Palacha 804, příspěvková organizace

Mgr. Miroslav Vávra

Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Liberec, Jeronýmova 425/27, příspěvková organizace

Mgr. Jaroslav Šťastný

Obchodní akademie, Česká Lípa, náměstí Osvobození 422, příspěvková organizace

Ing. Rostislav Lád

Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie, Jablonec nad Nisou, Horní náměstí 15, příspěvková organizace

Mgr. Jiří Kabelka

Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Liberec, Šamánkova 500/8, příspěvková organizace

Mgr. Bc. Jaroslav Počer

Střední průmyslová škola textilní, Liberec, Tyršova 1, příspěvková organizace

Ing. Jana Kočí

Střední zdravotnická škola, Turnov, 28. října 1390, příspěvková organizace

Mgr. Lenka Nováková

Střední škola a Mateřská škola, Liberec, Na Bojišti 15, příspěvková organizace

Ing. Zdeněk Krabs, Ph.D

Integrovaná střední škola, Vysoké nad Jizerou, Dr. Farského 300, příspěvková organizace

Ing. Markéta Zelinková

Střední škola gastronomie a služeb, Liberec, Dvorská 447/29, příspěvková organizace

Ing. Zdeněk Šlaich

Střední škola, Lomnice nad Popelkou, Antala Staška 213, příspěvková organizace

Mgr. Václav Šimůnek

Gymnázium a Střední odborná škola, Jilemnice, Tkalcovská 460, příspěvková organizace

Mgr. Daniel Martinek, LL.M.