Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Rada kraje podpořila kamenicko-šenovskou lokálku

Mgr. Langer Jiří

  • 05. 11. 2008 00:00

Sdílet článek

[id:7125|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Rada kraje rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 30.000,- Kč pro Klub železničních cestovatelů (KŽC,  s. r. o., se sídlem Meinlinova 336, 190 16 Praha 9 - Koloděje).

„Cílem poskytnutí účelového finančního prostředku je podpořit projekt „Revitalizace muzejní dráhy Kamenický Šenov - Česká Kamenice“. Kamenicko-šenovská lokálka nabízí možnost propojit cestování, turistiku a poznávání technických, kulturních, historických a geografických zajímavostí,“ uvedl náměstek hejtmana  LK Antonín Schäfer.

Podle něj  pro poskytnutí kvalitních služeb návštěvníkům je ale nutno trať opravit (tzn. výměna pražců a silničních přejezdů), prosekat náletové dřeviny a trávu v okolí dráhy. Dále je nutno uvést směrové a geometrické polohy kolejí do vyhovující bezpečného stavu pro provozování drážní dopravy.

„Ačkoliv je provoz dráhy pravidelně realizován pouze v letních měsících, je nutno dráhu připravit i na další sezónu. Pro další propagaci se počítá se znovuobnovením muzejní expozice na nádraží v Kamenickém Šenově a mediální kampaň,“ doplnil.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky