Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rada kraje projednala návrhy zřizovacích listin kulturních zařízení kraje

31. 10. 2001
[id:83|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]
Rada kraje včera projednala návrhy zřizovacích listin Krajské vědecké knihovny v Liberci, Severočeského muzea v Liberci a Oblastní galerie v Liberci. V případě knihovny došlo ke změně názvu, kdy místo původní Státní vědecké knihovny, později Krajské knihovny v Liberci, rada změnila název na Krajská vědecká knihovna v Liberci. Zda tento název bude již trvalý, rozhodne až zastupitelstvo kraje, které bude napodruhé schvalovat zřizovací listinu nynější Krajské vědecké knihovny v Liberci. "Ve zřizovací listině jsme v hlavní činnosti knihovny odsouhlasili, že knihovna bude vykonávat jak regionální, tak i městskou funkci. Co se týká spolufinancování ze strany Statutárního města Liberec, jsme nadále v jednání s jeho představiteli," zdůraznil radní Ing. Jaroslav Zámečník (ODS), pověřený řízením resortu kultury, tělovýchovy a sportu, cestovního ruchu.
Rada kraje dále vzala na vědomí předložený návrh zřizovacích listin Severočeského muzea v Liberci a Oblastní galerie v Liberci s tím, že konečná podoba těchto zřizovacích listin ještě nemůže být uzavřena, jelikož kraj stále ještě neobdržel od ministerstva kultury přílohy rozhodnutí, kterým se převádí obě dvě instituce ze státu do krajských pravomocí. Jak u Severočeského muzea, tak i u Oblastní galerie bude ponechán stejný název, neboť tato dvě zařízení jsou pod těmito jmény historicky známa nejen u české, ale i světové odborné veřejnosti.