Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Rada kraje projednala peněžní plnění za období leden - červenec roku 2014

Dědková Markéta

tisková mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 13. 08. 2014 16:00
  • Ekonomika

Sdílet článek

Rada LK na svém zasedání dne 12. 8. 2014 také projednala zprávu ekonomického resortu, která se týká plnění rozpočtu kraje za období leden – červenec 2014.

Youtube video

Ze zprávy mimo jiné vyplynulo, že finanční objem rozpočtu kraje na rok 2014 dosáhl téměř 7,5 mld. Kč, ze kterých bylo v příjmech realizováno 4,3 mld. Kč a ve výdajích 3,8 mld. Kč.

„Dosažený objem příjmů ovlivnilo zejména přijetí účelových dotací od orgánů ústřední státní správy ve výši 2,3 mld. Kč, převážně na financování přímých nákladů ve školství, a příznivý vývoj daňových příjmů kraje ve výši 1,4 mld. Kč,“ uvedl náměstek hejtmana pověřený řízením ekonomiky, investic, správy majetku a informatiky Marek Pieter.

Daňové příjmy byly ve srovnání s rokem 2013 vyšší o 46 mil. Kč a podílely se na bezproblémovém financování potřebných výdajů kraje v tomto období, jejichž úroveň čerpání nepřesáhla 52% rozpočtovaného objemu celého roku. 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky