Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Rada kraje rozhodla o auditu záchranné služby

Daníčková Blanka

tiskový mluvčí

  • 25. 01. 2017 11:14
  • Sociální
  • Zdravotnictví

Sdílet článek

Liberecký kraj nechá provést audit Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK). Jeho provedení schválila Rada LK v úterý 24. ledna. Audit provede firma vybraná na základě výběrového řízení a zaplatí jej Liberecký kraj ze svých zdrojů. Hotový by měl být zhruba v polovině letošního roku.

Youtube video

„Audit záchranné služby přezkoumá její hospodaření od roku 2013, kdy audit na ZZS LK provedla nezávislá firma. Nyní prověří, zda došlo k optimalizaci a úsporám, které tehdy výsledek auditu navrhl. Z následných kontrol v letech 2014 a 2016 totiž vyplynuly nedostatky především v oblasti veřejných zakázek,“ říká Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro zdravotnictví.

Vedení ZZS LK je také vytýkána nedostatečná komunikace se zaměstnanci organizace či odboráři záchranné služby. „Pan ředitel také nezvládl komunikaci ohledně organizačních změn výjezdové skupiny v Jablonném v Podještědí ať už směrem k veřejnosti, zaměstnancům, městu a ke svému zřizovateli, tedy Libereckému kraji,“ dodává také hejtman Martin Půta.

„Velký problém vidíme také v oblasti nových investičních akcí, kde bohužel dochází k poměrně značné časové prodlevě, například v případě výjezdových základen v Rokytnici nad Jizerou, České Lípě nebo u veřejné zakázky na vozy RV,“ pokračuje náměstek Sobotka.

Audit by měla provést externí firma a měl by navázat nejen na kontroly v předchozích letech, ale i na audit z roku 2013. 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky