Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Rada Kraje schválila zadávací řízení na nákup 20 sanitek pro ZZS LK

19. 11. 2014

Rada kraje  učinila další krok k téměř kompletní výměně vozového parku ZZS LK, když na jednání rady byla schválena finální verzi zadávací dokumentace pro nákup 20 kusů vozidel rychlé lékařské pomoci včetně technologického a přístrojového vybavení. Ještě před schválení Radou kraje byl materiál rozeslán zastupitelům k připomínkování, potěšitelné je, že žádné připomínky k parametrům nedorazily.

 

Podle statutární náměstkyně hejtmana Zuzany Kocumové ZZS LK momentálně disponuje 26 vozidly, kdy každé z aut má najeto průměrně 350 tisíc kilometrů. Modernizace je tudíž nutná nejen z důvodu vyšší kvality a efektivity poskytovaných služeb (což je prioritou), ale stárnutí sanit má vliv na i rozpočet organizace.

Celková finanční náročnost projektu je odhadována na 80 miliónů Kč. ZZS LK předložila žádost o poskytnutí dotace do 23. výzvy Integrovaného operačního programu, výše dotace by měla činit 68 miliónů Kč.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302
Mobil: 739541588